روش های رفع حباب کاغذ دیواری

روش های رفع حباب کاغذ دیواری

روش های از بین بردن حباب کاغذ دیواری


یکی از انواع دیوار پوش ها که امروزه بیشتر افراد برای تغییر دکوراسیون داخلی استفاده می کنند بدون شک کاغذ دیواری می باشد. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مشکلات در نصب کاغذ دیواری ایجاد حباب در زیر کاغذ دیواری می باشد.

در این مطلب از سایت زیگموند با روش های رفع حباب کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. روش های متنوعی برای رفع این مشکل وجود دارد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی راه های از بین بردن حباب کاغذ دیواری

یکی از سوالات رایج در بین افراد این است که آیا بدون تعویض کاغذ دیواری می توان حباب های ایجاد شده بر روی کاغذ دیواری را از بین برد؟ در این پاسخ به این سوال باید بیان کرد که بله این مشکل به راحتی قابل حل می باشد.

اما این نکته مهم را در نظر داشته باشید در ابتدا باید با روش های رفع حباب کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. در واقع می توان گفت روش از بین بردن حباب کاغذ دیواری بسیار مهم می باشد.

برای انجام این کار باید وقت و حوصله کافی در نظر داشته باشید. تا هیچ گونه آسیبی در کاغذ دیواری ایجاد نشود. در ادامه با روش های از بین بردن حباب آشنا خواهید شد:

رفع حباب کاغذ دیواری
روش های رفع حباب کاغذذ دیواری

استفاده از کارتر تیز برای ایجاد شکاف در حباب

در صورتی که حباب ایجاد شده در کاغذ دیواری به علت هوا باشد می توانید با استفاده از یک شی نوک تیز برش خیلی کوچکی را بر روی مکانی که هوا قرار دارد ایجاد کنید البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید اگر به تازگی کاغذ دیواری نصب شده است باید در ابتدا صبر کنید تا چسب کاغذ دیواری کاملا خشک شود.

ایجاد فشار بر روی حباب برای خارج کردن هوا

پس از ایجاد برش بر روی کاغذ دیواری به آرامی حباب های کاغذ دیواری را خالی کنید توجه داشته باشید فشار زیادی بر روی کاغذ دیواری ایجاد نشود چرا که بدون شک باعث پارگی کاغذ دیواری خواهد شد. در واقع این مرحله یکی از مهم ترین روش های رفع حباب کاغذ دیواری محسوب می شود.

استفاده از سرنگ برای تخلیه حباب

سپس در قسمت برش با استفاده از یک سرنگ می توانید به آرامی فرآیند هواگیری کاغذ دیواری را انجام دهید. در مرحله بعد برای اضافه کردن چسب توجه داشته باشید به اندازه کافی از چسب استفاده کنید.

چرا که در صورت استفاده بیش از حد باعث ایجاد حباب دیگر بر روی کاغذ دیواری خواهد شد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید. در ابتدا کاملا صبر کنید تا کمی چسب خشک شود سپس کاغذ دیواری را در سر جای خود قرار دهید. این مرحله نیز یکی از مهم ترین روش های رفع حباب کاغذ دیواری محسوب می شود.

حباب کاغذ دیواری
تخلیه حباب با استفاده از سرنگ

استفاده از غلتک و اسفنج خیس

بعد از قرار دادن کاغذ دیواری با استفاده از غلتک به آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید. به این صورت می توانید حباب های کاغذ دیواری را از بین ببرید. اگر تخصص و مهارت کافی ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

تا از برخی مشکلات وهزینه های اضافی جلوگیری شود. اگر دلیل ایجاد حباب کاغذ دیواری چسب زیاد می باشد می توانید با استفاده از تیزی سرنگ چسب اضافی را خارج نمایید. و یا از اسفنج خیس استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز برای رفع حباب کاغذ دیواری

با روش های رفع حباب کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای از بین بردن حباب ها باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. اگر تخصص و مهارت کافی در این زمینه ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

در ابتدا برای رفع حباب ها باید از ابزارهای مشخصی استفاده کنید. در ادامه با ابزارهای مورد نیاز برای رفع حباب کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • کاتر بسیار تیز و مناسب
 • چسب کاغذ دیواری
 • غلتک تمیز و مناسب
 • سرنگ تزریقات
 • یک اسفنج خیس

بررسی علت ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری

همانطور که می دانید نصب کاغذ دیواری بسیار مهم و حساس می باشد. در برخی موارد در صورت نصب نادرست برخی مشکلات در زیر کاغذ دیواری ایجاد می شود مشکلاتی از قبیل حباب کاغذ دیواری، هواگیری و…البته نیازی به نگرانی از بابت این مشکلات نیست چرا که اگر با روش های رفع حباب کاغذ دیواری به خوبی آشنا باشید.

در کمترین زمان ممکن می توانید برای رفع این مشکل اقدام کنید. و نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نیست. به طور کلی می توان گفت دلایل ایجاد حباب کاغذ دیواری شامل نفوذ هوا به زیر کاغذ دیواری و جمع شدن چسب کاغذ دیواری در یک نقطه می باشد. این مشکلات معمولا در افرادی که تخصص کافی در نصب کاغذ دیواری ندارند ایجاد می شود.

استفاده بیش از حد از چسب کاغذ دیواری و اندازه نگرفتن میزان چسب از مهم ترین دلایل ایجاد حباب بر روی کاغذ دیواری می باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید با روش های از بین بردن حباب آشنا باشید.

رفع حباب کاغذ دیواری
علت ایجاد حباب کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با روش های رفع حباب کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای رفع حباب کاغذ دیواری باید مهارت و تخصص کافی داشته باشید همچنین باید از ابزارهای مشخصی برای رفع حباب استفاده کنید.

سوالات متداول روش های رفع حباب کاغذ دیواری

 1. علت ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری در چیست؟
  دلایل ایجاد حباب کاغذ دیواری شامل نفوذ هوا به زیر کاغذ دیواری و جمع شدن چسب کاغذ دیواری در یک نقطه می باشد. این مشکلات معمولا در افرادی که تخصص کافی در نصب کاغذ دیواری ندارند ایجاد می شود. استفاده بیش از حد از چسب کاغذ دیواری و اندازه نگرفتن میزان چسب از مهم ترین دلایل ایجاد حباب بر روی کاغذ دیواری می باشد.
 2. ابزار مورد نیاز برای رفع حباب کاغذ دیواری چیست؟
  کاتر بسیار تیز و مناسب، چسب کاغذ دیواری، غلتک تمیز و مناسب، سرنگ تزریقات و یک اسفنج خیس.
 3. ایجاد فشار بر روی حباب برای خارج کردن هوا به چه صورت است؟
  پس از ایجاد برش بر روی کاغذ دیواری به آرامی حباب های کاغذ دیواری را خالی کنید توجه داشته باشید فشار زیادی بر روی کاغذ دیواری ایجاد نشود چرا که بدون شک باعث پارگی کاغذ دیواری خواهد شد.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =