روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری

روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری

افزایش طول عمر کاغذ دیواری


همانطور که می دانید امروزه کاغذ دیواری ها محصولاتی هستند که برای تغییر دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده می شود. طرح و سبک های کاغذ دیواری متنوع می باشد. در این مطلب از سایت زیگموند با روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. با توجه به روش های موجود بدون شک میزان ماندگاری کاغذ دیواری افزایش خواهد یافت. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با روش های موجود به طور کامل آشنا شوید.

راهکارهای افزایش ماندگاری کاغذ دیواری

روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری متنوع می باشد. برای ماندگاری و استفاده بیشتر از کاغذ دیواری بهتر است با روش های موجود به طور کامل آشنا باشید. به طور کلی می توان گفت روش های ماندگاری بیشتر کاغذ دیواری بسیار ساده و راحت می باشد. در ادامه با روش های موجود به طور کامل آشنا خواهید شد:

طول عمر کاغذ دیواری
روش های ماندگاری کاغذ دیواری

تمیز کردن مداوم کاغذ دیواری

یکی از روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری تمیز کردن مداوم  سطح کاغذ دیواری می باشد. استفاده از شوینده های شیمیایی یکی از مهم ترین موارد باعث آسیب دیدن کاغذ دیواری می باشد. برای شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری باید حتما از شوینده های مخصوص برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. در واقع از شوینده ها برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های چربی و سیاهی بر روی کاغذ دیواری استفاده می کنید.

شما عزیزان می توانید برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری از پارچه نرم و یا دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن لک و سیاهی بر روی کاغذ دیواری استفاده کنید. با استفاده از این روش دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده شیمیایی نخواهید داشت.

عدم قرار گیری کاغذ دیواری در برابر نور شدید آفتاب

نور شدید آفتاب به کاغذ دیواری از جنس وینیل و یا پی وی سی باعث آسیب جدی و رنگ پریدگی بر روی کاغذ دیواری خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل و افزایش طول عمر کاغذ دیواری پرده های خانه را بین نور و کاغذ دیواری حائل کنید تا هیچ گونه آسیبی برای کاغذ دیواری ایجاد نشود. توجه به این روش بدون شک باعث افزایش ماندگاری کاغذ دیواری خواهد شد.

اهمیت متریال در افزایش ماندگاری کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین موارد در افزایش طول عمر کاغذ دیواری بدون شک جنس به کار رفته در کاغذ دیواری می باشد. برای خرید کاغذ دیواری توجه داشته باشید محصولی که خریداری می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشد بدون شک کیفیت بالا باعث می شود نگهداری از کاغذ دیواری نیز آسان تر باشد. در نظر داشته باشید کاغذ دیواری با کیفیت بالا بدون شک طول عمر بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

افزایش ماندگاری کاغذ دیواری
اهمیت متریال در طول عمر کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را از آب و رطوبت دور کنید

روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد. همانطور که می دانید کاغذ دیواری ها در برابر آب و رطوبت بسیار آسیب پذیر می باشند. در ساخت بیشتر کاغذ دیواری ها از لایه ی سطحی مناسب برای جلوگیری از نفوذ آب استفاده شده است. برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری در هنگام نصب توجه داشته باشید. کاغذ دیواری به طور صحیح بر روی دیوار قرار داشته باشد.

چرا که در صورت عدم نصب صحیح رطوبت هوا باعث بلند شدن گوشه های کاغذ دیواری خواهد شد. در هنگام نصب حتما از چسب های مخصوص و قوی استفاده کنید. با رعایت کردن این موارد بدون شک طول عمر کاغذ دیواری افزایش می یابد.

بررسی عوامل کاهش طول عمر کاغذ دیواری

با روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. بهتر است برای استفاده از کاغذ دیواری با عوامل کاهش طول عمر نیز به طور کامل آشنا باشید. کاغذ دیواری با جنس پی وی سی از نوعی پلاستیک تشکیل شده است این محصولات به طور کلی مقاومت و طول عمر بسیار بالایی را به همراه دارند.

اما توجه داشته باشید در صورت قرار داشتن در معرض نور شدید آفتاب طرح و رنگ کاغذ دیواری آسیب جدی خواهد دید. این مدل از کاغذ دیواری ها با توجه به مزایای متنوعی که دارند در بین خریداران بسیار محبوب می باشند از مزایای این مدل از کاغذ دیواری ها می توان به مقاومت در برابر رطوبت و… اشاره کرد.

کاهش عمر کاغذ دیواری
عوامل مهم کاهش ماندگاری کاغذ دیواری

زیر سازی و نصب صحیح کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین موارد برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری بدون شک زیر سازی و نصب صحیح کاغذ دیواری می باشد. از این رو بهتر است نسبت به این موضوع توجه کافی داشته باشید. زیر سازی باید به گونه ای باشد که دیوار کاملا صاف و بدون هیچ گونه ترک و فرورفتگی باشد. اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید.

در صورت عدم زیرسازی صحیح دیوار کاغذ دیواری بدون شک طرح و جلوه خود را از دست خواهد داد همچنین باعث کاهش عمر کاغذ دیواری خواهد شد. در هنگام نصب توجه داشته باشید لبه های کاغذ دیواری به درستی قرار داشته باشد تا رطوبت و گرد غبار میان کاغذ دیواری نفوذ نکند.

نکات مهم برای افزایش مقاومت کاغذ دیواری

با روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای ماندگاری بیشتر کاغذ دیواری بهتر است به روش های موجود توجه کافی داشته باشید. در ادامه با نکات مهم برای افزایش مقاومت کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • از شوینده های مخصوص و ملایم برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
 • بهتر است برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری از دستمال و اسکاج های استفاده نکنید چرا که باعث آسیب رساندن به کاغذ دیواری خواهد شد.
 • برای ماندگاری بیشتر کاغذ دیواری بهتر است هر چند وقت اقدام به گردگیری کاغذ دیواری نمایید.
 • توجه داشته باشید پس از هر بار شستشو برای ماندگاری بیشتر از دستمال نرم و لطیف برای خشک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
افزایش طول عمر کاغذ دیواری
نکات مهم افزایش عمر کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. روش های افزایش ماندگاری کاغذ دیواری متنوع می باشد. برای ماندگاری و استفاده بیشتر از کاغذ دیواری بهتر است با روش های موجود به طور کامل آشنا باشید.

سوالات متداول روش های افزایش طول عمر کاغذ دیواری

 1. نکات مهم برای افزایش مقاومت کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  از شوینده های مخصوص و ملایم برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. بهتر است برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری از دستمال و اسکاج های استفاده نکنید چرا که باعث آسیب رساندن به کاغذ دیواری خواهد شد. توجه داشته باشید پس از هر بار شستشو برای ماندگاری بیشتر از دستمال نرم و لطیف برای خشک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
 2. زیر سازی و نصب صحیح کاغذ دیواری باید به چه صورت انجام شود؟
  زیر سازی باید به گونه ای باشد که دیوار کاملا صاف و بدون هیچ گونه ترک و فرورفتگی باشد. اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید. در صورت عدم زیرسازی صحیح دیوار کاغذ دیواری بدون شک طرح و جلوه خود را از دست خواهد داد همچنین باعث کاهش عمر کاغذ دیواری خواهد شد. در هنگام نصب توجه داشته باشید لبه های کاغذ دیواری به درستی قرار داشته  باشد تا رطوبت و گرد غبار میان کاغذ دیواری نفوذ نکند.
 3. روش های افزایش ماندگاری کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  تمیز کردن مداوم کاغذ دیواری، عدم قرار گیری کاغذ دیواری در برابر نور شدید آفتاب، اهمیت متریال در افزایش ماندگاری کاغذ دیواری، کاغذ دیواری را از آب و رطوبت دور کنید.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =