روانشناسی رنگ کاغذ دیواری

رنگ کاغذ دیواری

روانشناسی رنگ کاغذ دیواری


معرفی روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری

روانشناسی رنگ در واقع به معنای بررسی اثر رنگ ها بر افکار و عواطف انسان است. همانطور که می دانید رنگ ها تاثیر زیادی بر افکار، کاهش استرس و… به همراه دارند. رنگ ها در واقع نقش بسیار پر رنگی در زندگی ما دارند. در این مطلب از سایت زیگموند به روانشناسی رنگ کاغذ دیواری می پردازیم. رنگ ها در واقع نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند. از این در انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید. رنگ همچنین می تواند حالات روحی افراد را تغییر دهد.

طرح و رنگ های کاغذ دیواری متنوع می باشد. از این رو برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید. رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با مبلمان و دکوراسیون هماهنگی خاصی داشته باشد. بهتر است از رنگ های روشن برای محیط های کوچک استفاده کنید چرا که باعث می شود. محیط دلباز تر و بزرگتر نشان داده شود. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری آشنا کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. یکی از مهم ترین موارد در انتخاب کاغذ دیواری بدون شک رنگ مناسب کاغذ دیواری می باشد.

رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با مبلمان و دکوراسیون هماهنگی خاصی داشته باشد. رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در افکار، روحیات و عواطف انسان ها دارند. دیوارها در واقع بخش مهمی از فضای منزل می باشند. اگر قصد دارید از کاغذ دیواری استفاده کنید بهتر است در انتخاب رنگ و طرح صحیح کاغذ دیواری توجه کافی داشته باشید. در ادامه به بررسی روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری خواهیم پرداخت:

روانشناسی رنگ های سرد در کاغذ دیواری

رنگ های سرد نیز جزو بهترین رنگ ها در روانشناسی رنگ کاغذ دیواری محسوب می شوند. رنگ های سرد حس آرامش را برای فرد به وجود می آورند. بهتر است در محیط های کوچک از رنگ های سرد استفاده کنید چرا که باعث می شود. فضا بزرگتر نشان داده شود. رنگ های سرد شامل آبی، سبز، بنفش و… می باشد.

رنگ سرد در کاغذ دیواری
روانشناسی رنگ های سرد در کاغذ دیواری

روانشناسی رنگ های گرم در کاغذ دیواری

در روانشناسی رنگ کاغذ دیواری رنگ های گرم جزو بهترین رنگ ها در کاغذ دیواری محسوب می شوند. بهتر است در محیط هایی که از نور طبیعی محدودی برخوردار هستند از کاغذ دیواری رنگ گرم استفاده شود. همچنین در اتاق های بزرگ بهتر است از رنگ گرم استفاده کنید چرا که باعث می شود فضا صمیمی تر و دلباز تر به نظر برسد.

روانشناسی رنگ های خنثی در کاغذ دیواری

رنگ های خنثی همانطور که می دانید از ترکیب رنگ ها به وجود می آیند. در روانشناسی رنگ کاغذ دیواری برای رنگ های خنثی می توان گفت که این رنگ به صورت ناشناخته می باشد. بهترین رنگ خنثی نیز رنگ مشکی می باشد. با استفاده از این رنگ در کاغذ دیواری بدون شک دکوراسیون خاص و منحصر به فردی را خواهید داشت.

بررسی روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری

با روانشناسی رنگ کاغذ دیواری آشنا شدید. همانطور که می دانید برای انتخاب کاغذ دیواری باید به برخی موارد توجه داشته باشید. رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون هماهنگی خاصی داشته باشد. عوامل مهم در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری شامل مبلمان، اندازه اتاق، مکان مورد استفاده، کف پوش، نوع پوشش سقف، سبک معماری و سایر وسایل می باشد. نسبت به این موارد در انتخاب کاغذ دیواری مناسب باید توجه کافی داشته باشید.

روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری
بررسی روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری

نکات مهم در انتخاب رنگ صحیح کاغذ دیواری

با روانشناسی رنگ کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. همانطور که گفته شد برای انتخاب رنگ صحیح کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون و مبلمان هماهنگی خاصی داشته باشد. در ادامه با نکات مهم در انتخاب رنگ صحیح کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • بهتر است از رنگ های صورتی، بنفش و نارنجی با ترکیب رنگ سفید استفاده کنید همچنین از این رنگ ها بهتر است برای کاغذ دیواری اتاق ها استفاده کنید.
 • اگر قصد دارید از رنگ های شاد برای سالن و راهروها استفاده کنید بهتر است از رنگ های سبز و یا زرد استفاده کنید.
 • در فضاهای پر نور می توانید از رنگ های طلایی، بژ و قهوه ای استفاده کنید. چرا که این رنگ ها باعث می شوند فضا بزرگتر نشان داده شود.
 • به هیچ عنوان از رنگ های تیره مشکی، قهوه ای و طوسی تیره برای فضاهای کوچک استفاده نکنید.
 • از کاغذ دیواری با رنگ زرد، قرمز و نارنجی برای محیط آشپزخانه استفاده کنید.
رنگ صحیح کاغذ دیواری
نکات مهم در انتخاب رنگ صحیح کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با روانشناسی رنگ کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. روانشناسی رنگ در واقع به معنای بررسی اثر رنگ ها بر افکار و عواطف انسان است. همانطور که می دانید رنگ ها تاثیر زیادی بر افکار، کاهش استرس و… به همراه دارند. برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید. رنگ کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با مبلمان و دکوراسیون هماهنگی خاصی داشته باشد.

سوالات متداول روانشناسی رنگ کاغذ دیواری

 1. برای انتخاب رنگ صحیح کاغذ دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  بهتر است از رنگ های صورتی، بنفش و نارنجی با ترکیب رنگ سفید استفاده کنید همچنین از این رنگ ها بهتر است برای کاغذ دیواری اتاق ها استفاده کنید. اگر قصد دارید از رنگ های شاد برای سالن و راهروها استفاده کنید بهتر است از رنگ های سبز و یا زرد استفاده کنید. در فضاهای پر نور می توانید از رنگ های طلایی، بژ و قهوه ای استفاده کنید. چرا که این رنگ ها باعث می شوند فضا بزرگتر نشان داده شود. به هیچ عنوان از رنگ های تیره مشکی، قهوه ای و طوسی تیره برای فضاهای کوچک استفاده نکنید. از کاغذ دیواری با رنگ زرد، قرمز و نارنجی برای محیط آشپزخانه استفاده کنید.
 2. روانشناسی رنگ های سرد در کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  رنگ های سرد حس آرامش را برای فرد به وجود می آورند. بهتر است در محیط های کوچک از رنگ های سرد استفاده کنید چرا که باعث می شود. فضا بزرگتر نشان داده شود. رنگ های سرد شامل آبی، سبز، بنفش و… می باشد.
 3. روانشناسی رنگ های خنثی در کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  در روانشناسی رنگ های کاغذ دیواری برای رنگ های خنثی می توان گفت که این رنگ به صورت ناشناخته می باشد. بهترین رنگ خنثی نیز رنگ مشکی می باشد. با استفاده از این رنگ در کاغذ دیواری بدون شک دکوراسیون خاص و منحصر به فردی را خواهید داشت.
Rate this post

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =