راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه


کاغذ دیواری همانطور که می دانید یکی از مهم ترین تزییناتی است که می تواند زیبایی خاصی به فضاهایی مانند اتاق خواب، سالن پذیرایی، راهروهای خانه و آشپزخانه ببخشد. حال ما در این مقاله به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه می پردازیم و به شما کمک می کنیم که یک کاغذ دیواری متناسب با محیط آشپزخانه تان انتخاب کنید.

 انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

در این دوره از زندگی، پیشرفت تکنولوژی ها و طراحی های مدرن، کاغذ دیواری ها در تمامی دنیا به بهترین پوشش برای دیوارهای ملک و خانه ها تبدیل شده اند. همانطور که در مطلب بالا گفته شد به کاغذ دیواری  مناسب آشپزخانه می پردازیم و به شما نکاتی که باید رعایت کنید را ذکر و شرح می دهیم. در ادامه ی این مقاله به انواع مدل های کاغذ دیواری و نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری خواهیم پرداخت.

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه
انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری رنگی برای آشپزخانه

در مورد انتخاب کاغذ دیواری رنگی و کاشی باید گفت که جفت آنها خوب هستند و به راحتی تمیز می شوند. اگر قصد دارید دکوراسیون منحصر به فردی را برای محیط آشپزخانه داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری استفاده کنید. در این مطلب برای شما عزیزان به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه می پردازیم. بنابراین اگر دنبال یک کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه هستید ابتدا باید به نوع ساختار و ماده آن توجه کنید که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

معرفی انواع مدل های مناسب کاغذ دیواری برای آشپزخانه

مدل های کاغذ دیواری برای محیط آشپزخانه متنوع می باشد. ولی در کل 3 مدل برای استفاده در آشپزخانه به شما توصیه میکنیم که به شرح زیر است:

 • کاغذ دیواری وینیل، این نوع کاغذ دیواری رنگ و طرح های مختلفی دارد و از ماده ای به نام اتیلن ساخته شده است. این مدل از کاغذ دیواری استقامت سختی دارد و همچنین قابلیت شستشو است.
 • مدل نوامورا، کاغذ دیواری نوامورا از جنس فوم پلی اتیلن است و دارای طرح های برجسته است و بسیار استقامت دارد و به راحتی می توان آن را تمیز کرد.
 • کاغذ دیواری های قابل شستشو، اگر فکر می کنید کاغذ دیواری های قابل شستشو مانند مدل وینیل است، سخت در اشتباه هستید. این مدل از کاغذ دیواری از جنس پلاستیک است و نسبت به کثیفی و آلودگی مقاوم است.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

باید در رابطه به نکات گفت که می توان نکات های مختلف زیادی در رابطه با کاغذ دیواری برای آشپزخانه مثال زد ولی در کل ما 3 مورد را برای شما نام میبریم و توضیح می دهیم و آنها را بخاطر بسپارید زیرا که در آخر نیازمند این نکات می شوید. همچنین ممکن است این نکات در انتخاب بقیه فضاهای خانه به کمک شما بیاید و کاغذ دیواری مناسب را به راحتی انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه
نکات مهم برای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

ست کردن کاغذ دیواری با کابینت ها

یکی از مهم ترین موارد در راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه، کابینت های آشپزخانه است که یکی از مهم ترین بخش های این مکان هستند و توجه زیادی به آنها می شود. بنابراین قبل یا بعد از انتخاب کاغذ دیواری باید به زیبایی و جنس کابینت های آشپزخانه خود توجه بسیاری کنید.

انتخاب کاغذ دیواری مدرن برای آشپزخانه

در راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه باید به مدل مدرن توجه بسیاری کرد، البته همانطور که در مطلب قبلی گفته شد مدل کابینت های آشپزخانه شما بسیار مهم است، بنابراین اگر کابینت های خانه ی شما سبک مدرنی دارد، می توانید از کاغذ دیواری مدرن برای آشپزخانه خود استفاده کنید.

انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه های مدل کلاسیک

معمولا آشپزخانه های مدل کلاسیک از جنس چوب کابینت ها و میزهای آن ساخته شده است و محیط باز و زیادی دارند. لوکس و با شکوه بودن دو مورد مهم در این نوع سبک از آشپزخانه می باشد بنابراین باید در انتخاب کاغذ دیواری وقت خوبی بگذارید. البته نا گفته نماند که این سبک از آشپزخانه معمولا کاغذ دیواری ندارند و بیشتر از دیوارهای طرح چوب استفاده می شود.

کاغذ دیواری آشپزخانه
کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه مدل کلاسیک
سخن پایانی

همانطور در این مقاله گفته شد، طرح و مدل های متعددی کاغذ دیواری برای آشپزخانه موجود است که شما می توانید با سلیقه ی خودتان آنها را تهیه کنید. همچنین نکاتی برای راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه ذکر شد که می توانید نه تنها در آشپزخانه بلکه در تمامی فضاهای ملک خود استفاده کنید.

سوالات متداول راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه

 1. کاشی یا کاغذ دیواری برای آشپزخانه مناسب است؟
  با توجه به فضای آشپزخانه، جفت آنها برای آشپزخانه مناسب می باشند. کاشی ها فضای مرتبی از آشپزخانه را نشان می دهد و همچنین کاغذ دیواری ها به راحتی تمیز می شوند.
 2. در انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
  ابتدا باید هنگام انتخاب کاغذ دیواری به کابینت ها توجه کرد و بعد از آن به مدل آشپزخانه مثلا طرح مدرن یا کلاسیک که بعد از آن کاغذ دیواری آشپزخانه خود را انتخاب کنید.
 3. برای خرید کاغذ دیواری باید به کجا مراجعه کرد؟
  اگر قصد خرید کاغذ دیواری برای خانه ی خود هستید، رد گرافیک با داشتن بهترین طرح ها و مدل های مختلف به خرید شما کمک می کنند و در انتخاب آنها برای فضاهای مختلف به شما مشاوره می دهند.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =