بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری

بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری

روش های نگهداری صحیح کاغذ دیواری


همانطور که می دانید امروزه بیشتر افراد از کاغذ دیواری برای تغیر دکوراسیون و متفاوت کردن محیط استفاده می کنند. مدل ها و سبک کاغذ دیواری متنوع می باشد. یکی از مهم ترین نکات برای استفاده از کاغذ دیواری بدون شک تمیز کردن و نگهداری صحیح از کاغذ دیواری می باشد. در این مطلب از سایت زیگموند با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

راهکارهای نگهداری مناسب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از محبوب ترین متریال برای تغییر دکوراسیون محسوب می شود. این محصول نیز مانند تمامی محصولات برای کارکرد بیشتر به نگهداری و مراقبت صحیح نیاز دارد. اگر قصد دارید از کاغذ دیواری برای تمامی بخش های منزل و یا محل کار خود استفاده کنید بهتر است با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. روش های نگهداری صحیح کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد.

یکی از مهم ترین موارد در نگهداری کاغذ دیواری بدون شک نصب صحیح کاغذ دیواری می باشد اگر مهارت و تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید. در ادامه با راهکارهای نگهداری مناسب کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

نگهداری مناسب کاغذ دیواری
روش های نگهداری از کاغذ دیواری

تمیز کردن صحیح کاغذ دیواری

همانطور که می دانید طرح و سبک کاغذ دیواری متنوع می باشد. یکی از بهترین مدل های کاغذ دیواری بدون شک کاغذ دیواری قابل شستشو می باشد. شرایط تمیز کردن کاغذ دیواری متفاوت می باشد می توانید با استفاده از دستمال مرطوب و مواد شیمیایی مخصوص کاغذ دیواری را تمیز نمایید.

مراحل صحیح تمیز کردن کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی در روش نگهداری کاغذ دیواری به همراه دارد. از این رو بهتر است با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. در صورت تمیز کردن نادرست بدون شک آسیب جدی برای کاغذ دیواری ایجاد خواهد شد.

پاک کردن لکه ها از روی کاغذ دیواری

یکی از  بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری پاک کردن صحیح لکه ها بر روی کاغذ دیواری می باشد. برای پاک کردن لکه ها باید توجه کافی داشته باشید. با استفاده از محلول های مناسب می توانید مراحل تمیز کردن کاغذ دیواری را انجام دهید. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید باید پس از اتمام این مرحله از یک دستمال خشک برای خشک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.

کاغذ دیواری ها با کیفیت مناسب هیچ گونه دود و کثیفی را به خودشان جذب نمی کنند. این موضوع یکی از مهم ترین مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ می باشد. اگر لکه کاغذ دیواری با استفاده از مواد شوینده تمیز نمی شود می توانید از لکه برهای مناسب برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. با استفاده از این محصول منحصر به فرد کاغذ دیواری هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. این نکته مهم را در نظر داشته باشد قبل از استفاده حتما بروشور و دستور مصرف را مطالعه کنید.

تمیز کردن لکه کاغذ دیواری
روش پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری

بررسی ترمیم کاغذ دیواری

یکی از بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری بدون شک ترمیم صحیح کاغذ دیواری می باشد. همانطور که می دانید کاغذ دیواری با جنس پی وی سی به شکل ضخیم و چند لایه می باشد. از این رو به راحتی پاره نخواهند شد. در مدل های دیگر کاغذ دیواری امکان آسیب و خراش دیدگی کاغذ دیواری وجود دارد. بهتر است برای ترمیم کاغذ دیواری با روش های موجود به طور کامل آشنا باشید.

نیازی به نگرانی نیست بلکه روش ترمیم کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید مقداری چسب کاغذ دیواری را با آب مخلوط نمایید. کاغذ دیواری پس از نصب هنوز به طور کامل خشک نشده است برای جلوگیری از پارگی بهتر است تا چند روز به کاغذ دیواری دست نزنید.

کندن درست کاغذ دیواری از دیوار

در برخی موارد ممکن است تصمیم بگیرید کاغذ دیواری را جدا کنید در برخی از مدل های کاغذ دیواری با ایجاد یک خراش کوچک کاغذ دیواری به راحتی جدا خواهد شد. اما در نظر داشته باشید کاغذ دیواری هایی که کیفیت بالایی را به همراه دارند. به سختی از دیوار جدا می شوند.

بهتر است مراحل جدا کردن کاغذ دیواری توسط فرد متخصص انجام شود. که صدمه ای برای دیوار به وجود نیاید. با کمک دستگاه بخار آب و همچنین آب می توانید کاغذ دیواری به راحتی جدا نمایید.

کارهای اشتباه برای نگهداری از کاغذ دیواری

اگر قصد دارید از کاغذ دیواری برای تمامی بخش های خانه و یا محل کار خود استفاده کنید باید با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. یک سری کارها برای نگهداری صحیح از کاغذ دیواری نباید انجام داد. در ادامه با کارهای اشتباه برای نگهداری از کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • به هیچ عنوان برای تمیز کردن لکه بر روی کاغذ دیواری از وایتکس و انواع مواد شوینده استفاده نکنید.
 • بعد از تمیز کردن کاغذ دیواری باید بلافاصله با استفاده از پارچه تمیز کاغذ دیواری را خشک کنید.
 • برای تمیز کردن به مقدار آب توجه کافی داشته باشید چرا که در صورت استفاده بیش از حد آب بدون شک سطح کاغذ دیواری متورم خواهد شد.
 • برای شستشو کاغذ دیواری از اسکاچ و سیم های زبر استفاده نکنید.

نگهداری صحیح از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

در این مطلب از سایت زیگموند شما عزیزان با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. همانطور که می دانید کاغذ دیواری های غیر قابل شستشو در مقایسه با کاغذ دیواری های قابل شستشو از مقاومت کمتری برخوردار هستند از این رو برای نگهداری از این مدل کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.

بهتر است تا حد امکان از آب و اجسام مرطوب بر روی این کاغذ دیواری استفاده نکنید. برای تمیز کردن لکه های ایجاد شده در کاغذ دیواری های غیر قابل شستشو بهتر است از اسفنج و گوش پاک کن استفاده کنید همچنین سعی کنید کمتر از مواد شوینده استفاده کنید.

نگهداری کاغذ دیواری غیر قابل شستشو
نگهداری درست از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

نکات مهم برای نگهداری از کاغذ دیواری

با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای نگهداری صحیح کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. شناخت نکات مهم و اصلی تاثیر بسیار زیادی در نصب درست کاغذ دیواری به همراه خواهد داشت. در ادامه با نکات مهم برای نگهداری کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • جنس کاغذ دیواری و میزان ضخامت
 • مقاومت کاغذ دیواری در برابر رطوبت
 • در صورت ایجاد لکه سریعا شروع به تمیز کردن کاغذ دیواری نمایید.
 • بهتر است هر دو هفته کاغذ دیواری را تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن در ابتدا قسمتی از دیوار را با استفاده از پارچه برای خشک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
نگهداری صحیح کاغذ دیواری
نکات الزامی برای نگهداری از کاغذ دیواری
سخن  پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. یکی از مهم ترین نکات برای استفاده از کاغذ دیواری بدون شک تمیز کردن و نگهداری صحیح از کاغذ دیواری می باشد. روش های نگهداری صحیح کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد.

سوالات متداول بهترین روش نگهداری کاغذ دیواری

 1. نکات مهم برای نگهداری کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  جنس کاغذ دیواری و میزان ضخامت، مقاومت کاغذ دیواری در برابر رطوبت، در صورت ایجاد لکه سریعا شروع به تمیز کردن کاغذ دیواری نمایید. بهتر است هر دو هفته کاغذ دیواری را تمیز کنید. برای تمیز کردن در ابتدا قسمتی از دیوار را با استفاده از پارچه برای خشک کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
 2. کندن درست کاغذ دیواری از دیوار باید به چه صورت انجام شود؟
  در برخی از مدل های کاغذ دیواری با ایجاد یک خراش کوچک کاغذ دیواری به راحتی جدا خواهد شد. اما در نظر داشته باشید کاغذ دیواری هایی که کیفیت بالایی را به همراه دارند. به سختی از دیوار جدا می شوند. بهتر است مراحل جدا کردن کاغذ دیواری توسط فرد متخصص انجام شود.
 3. روش های نگهداری مناسب کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  تمیز کردن صحیح کاغذ دیواری، پاک کردن لکه ها از روی کاغذ دیواری، بررسی ترمیم کاغذ دیواری، کندن درست کاغذ دیواری از دیوار.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =