انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن

انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن

انتخاب کاغذ دیواری مینیمال


هنگامی که کاغذ دیواری به درستی استفاده شود، به طور قابل توجهی ظاهر دکوراسیون اتاق را تغییر می دهد. برای اتاق نشیمن، می‌توانید کاغذ دیواری با طرح‌ها، رنگ‌ها و بافت‌ های مختلف انتخاب کنید. در واقع، بسته به روحیه و استایل خود می‌ توانید رنگ‌ ها یا طرح‌ های روشن یا دراماتیک را نصب نمایید. موارد زیر یک مرور کلی از ملاحظات کلیدی هنگام انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن، ارائه می‌ دهد.

چگونه کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن انتخاب کنیم؟

قبل از انتخاب کاغذ دیواری ایده آل باید اندازه اتاق نشیمن را در نظر گرفت. به این دلیل که قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد خرید کاغذ دیواری باید نسبت‌ ها به طور کاملا دقیق، مشخص شود.
در مرحله بعد، سبک دکوراسیون اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، مبلمان اتاق نشیمن چه طرح رنگی دارند؟ کدام طرح رنگ را ترجیح می‌ دهید – گرم یا سرد و خنثی؟
بسیاری از مردم بر این باورند که استراحت و تماشای تلویزیون تنها کاربرد اتاق نشیمن است. اما همه چیز در واقع این‌ طور نیست. استفاده از کاغذ دیواری‌ های گرم و طرح‌ دار به این قسمت از خانه زندگی و جذابیت می‌ بخشد. یکی از طرح های کاغذ دیوای که به عنوان طرح مینیمال بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، کاغذ دیواری پتینه است.

کاغذ دیواری مینیمال برای نشیمن

بسیار مهم است که کاغذ دیواری را به درستی در اتاق نشیمن انتخاب و اعمال کنید تا با رنگ مبلمان، هماهنگ باشد. طراحی داخلی اتاق نشیمن را می‌ توان تنها با استفاده از رنگ های جذاب، تغییر داد.
به عنوان مثال، می‌ توانید از رنگ‌ های پر جنب و جوش مانند آبی، سبز و بنفش استفاده کنید تا فضای داخلی اتاق نشیمن بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد. کاغذ دیواری اتاق نشیمن با رنگ‌ های گرم و طرحدار، فضای دنج‌ تری ایجاد می‌ کند.
هنگام انتخاب رنگ و سبک کاغذ دیواری، باید عناصر خانه و اتاق نشیمن مانند کفپوش، پنجره‌ ها و مبلمان را در نظر بگیرید. هماهنگی رنگ یک جنبه حیاتی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. در غیر این صورت، دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن قدیمی و یا بهم ریخته به نظر می‌ رسد.

کاغذ دیواری های مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال برای پذیرایی

بیشتر بخوانید: خرید کاغذ دیواری با اصول روانشناسی

نورپردازی؛ اتاق نشیمن را می‌توان با رنگ کاغذ دیواری مینیمال روشن کرد!

طراحی نور اتاق نشیمن بسیار مهم است. فضا و نور اتاق نشیمن به شدت تحت تاثیر رنگ‌ های به کار رفته در آن، قرار می گیرد. بنابراین، قبل از خرید هر گونه کاغذ دیواری، باید به نورپردازی اتاق نشیمن و نحوه تکمیل رنگ کاغذ دیواری دقت کنید.

به طور کلی، زمانی که رنگ کاغذ دیواری تیره در اتاق نشیمن بدون نور طبیعی انتخاب شود، نور جذب می‌ شود. در نتیجه اتاق نشیمن کوچک‌ تر و تاریک‌ تر به نظر می‌ رسد. علاوه بر این، نور توسط کاغذ دیواری‌ هایی با سطوح نامنظم، جذب شده و ظاهر کلی اتاق را تیره می‌ کند.

از کاغذ دیواری‌ های صاف و رنگ روشن استفاده کنید تا فضای دنج و روشنایی کافی به اتاق نشیمن بدهید. از آن‌جا که نور توسط مدل‌ های صاف و روشن منعکس می‌ شود، اتاق روشن‌ تر دیده خواهد شد.

کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن با طراحی های خاص و شیک

اتاق نشیمن و پذیرایی از نظر نحوه استفاده با یکدیگر تفاوت دارند. به طور معمول، اتاق نشیمن برای استراحت، کار و گفتگوهای خصوصی خانوادگی استفاده می‌ شود. به همین دلیل، ترجیحاً برای طراحی داخلی اتاق نشیمن خود، کاغذ دیواری های مینیمال بهترین گزینه هستند.
به عنوان مثال، در اتاق نشیمن، آیا از تم‌ های طبیعی استفاده می‌ کنیم یا یک تم رسمی؟ اگر تصمیم به طراحی یک ظاهر طبیعی دارید، کاغذ دیواری با برگ‌ ها و دیگر الگوهای الهام گرفته از طبیعت، بهترین گزینه خواهد بود.
اگر از تم رسمی لذت می‌ برید. بهتر است کاغذ دیواری‌هایی را که راه راه یا تک رنگ هستند انتخاب نمایید. طرح‌ های کاغذدیواری سنتی حسی باشکوه به اتاق می‌ بخشد.
می‌ توانید کاغذ دیواری اتاق نشیمن خود را با مبلمان هماهنگ کنید. هارمونی رنگ مبلمان و کاغذ دیواری مینیمال؛ جلوه بصری خیره کننده ایجاد می کند.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن

در هنگام خرید، باید علاوه بر رنگ‌ ها به نقش‌ ها و طرح‌ های روی کاغذ دیواری نیز توجه داشته باشید.

 • الگوها و تزئینات کوچک معمولاً این تصور را ایجاد می‌کنند که فضای نشیمن بزرگ‌ تر است.
  با این حال، طرح‌ های بزرگ، اندازه اتاق نشیمن را کاهش می‌ دهند. اگر می‌ خواهید فضای خانه جادارتر به نظر برسد، از کاغذ دیواری با طرح های کوچک استفاده کنید.
کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن
کاغذ دیواری مینیمال
 • الگوهای افقی ممکن است به دیوارهای خالی عمق بیشتری بدهد. در واقع، اتاق نشیمن به دلیل الگوهای افقی، بزرگتر به نظر می رسد.
 • الگوهای عمودی، بر خلاف الگوهای افقی، ظاهری بلندتر به سقف اتاق نشیمن می‌ بخشد. در این حالت، فضای اتاق نشیمن بزرگ‌ تر به نظر می‌ رسد.
 • یک الگوی هندسی پیچیده بر روی کاغذ دیواری، فضای نشیمن خانه را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • دقت داشته باشید که با طراحی دیوار خانه با کاغذ دیواری شیک و منحصر به فرد، می توانید فضای نشیمن را به یک نقطه اصلی تبدیل کنید. می‌ توانید از کاغذ دیواری با رنگ ها و طراحی-های متنوع بهره ببرید. همه چیز به سلیقه و میزان پول شما بستگی دارد.
 • نکته مهم: هنگام تصمیم گیری در مورد الگو و رنگ کاغذ دیواری برای یک دیوار خاص(مثلا جایی که تلویزیون نصب می کنید) به دنبال گزینه هایی باشید که دارای طرح زنده و پویا هستند.
سخن پایانی

کاغذ دیواری مینیمال با طرح‌ های ساده و خنثی، گزینه‌ ای ایده‌ آل برای ایجاد فضایی آرام و دلنشین در اتاق نشیمن است. این نوع کاغذ دیواری‌ ها به دلیل سادگی و تناسب با اکثر سبک‌ های دکوراسیون، به راحتی با سایر عناصر موجود در اتاق ترکیب می‌شوند و به ایجاد فضایی منسجم و هماهنگ کمک می‌ کنند.

سوالات متداول انتخاب کاغذ دیواری مینیمال برای اتاق نشیمن

 1. کدام رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن را بزرگ و روشن می‌ کند؟
  شما می‌ توانید از کاغذ دیواری صاف و رنگ روشن برای انعکاس نور و ایجاد توهم فضا در فضای نشیمن استفاده کنید.
 2. الگوهای کاغذ دیواری بزرگ چه تاثیری بر طراحی داخلی اتاق نشیمن دارد؟
  وقتی طرح‌ های بزرگ وجود دارد، فضای داخلی فضا تنگ، کوچک و کم نور به نظر می رسد.
 3. اگر می‌ خواهید به دیوار اتاق نشیمن عمق بیشتری بدهید، باید از طرح کاغذ دیواری استفاده کنید؟
  توصیه می‌ شود از طرح‌ های افقی استفاده کنید. دیوارهای طرح افقی؛ عمیق‌ تر دیده می شوند.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =