انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب


یکی از اصلی ترین قسمت های هر خانه بدون شک اتاق خواب می باشد. همانطور که می دانید افراد بیشتر زمان خود را در اتاق خواب می گذرانند. از این رو دکوراسیون این بخش از خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مطلب از سایت زیگموند با نحوه انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب به طور کامل آشنا خواهید شد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

اگر قصد دارید از کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید بهتر است در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب برخی موارد را در نظر داشته باشید.

با توجه به این موارد بهترین و درست ترین انتخاب را خواهید داشت. برای آشنایی با اصول کاغذ دیواری برای اتاق خواب در ابتدا باید با ویژگی های متناسب برای دکوراسیون آشنا باشید. همانطور که می دانید اتاق خواب جزو اتاق های اصلی و ویژه در منزل محسوب می شود.

برای انتخاب مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب باید به برخی مسائل از جمله متراژ اتاق، میزان نورگیری، سلیقه افراد و… توجه کنید. برای ایجاد دکوراسیون خاص در این بخش باید طرح، رنگ کاغذ دیواری با دکوراسیون و سایر وسایل هماهنگی و هارمونی خاصی داشته باشد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید کیفیت و هزینه مناسب کاغذ دیواری را نیز باید بررسی کنید.پ

کاغذ دیواری اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب ها

بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب باید طبق برخی اصول و شرایط انجام شود. بهتر است کمی اطلاعات در مورد روانشناسی رنگ ها داشته باشید. اگر فضای اتاق خواب متراژ بزرگی ندارد بهتر است از رنگ های روشن و طرح های خلوت مینیمال استفاده کنید. با انتخاب این سبک از کاغذ دیواری بدون شک فضای اتاق خواب بزرگتر نشان داده می شود.

عموما رنگ هایی همچون قرمز، نارنجی، شتری، بنفش و… به عنوان رنگ اصلی کاغذ دیواری اتاقخواب انتخاب مناسبی نیستند. رنگ کاغذ دیواری در اتاق خواب باید به گونه ای باشد که احساس آرامش خاصی برای افراد به وجود آورد. از جمله بهترین و محبوب ترین رنگ های کاغذ دیواری برای اتاق خواب می توان به رنگ آبی، طوسی، سفید، شیری، کرم، نخودی و… اشاره کرد.

در کنار این رنگ ها می توانید از رنگ های گرم نیز برای جلوگیری از یکنواختی دکوراسیون اتاق مستر استفاده کنید. با ترکیب رنگ های گرم و آرامش بخش بدون شک دکوراسیون خاص و ایده آلی را خواهید داشت. فراموش نکنید برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری حتما باید به میزان نورگیری، وسایل و سرویس اتاق خواب، اکسسوری های مختلف و… توجه کنید. اگر میزان نور در این بخش بسیار کم می باشد برای جبران این مشکل حتما از رنگ های روشن کاغذ دیواری استفاده کنید.

جنس کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب بدون شک جنس و کیفیت بالا کاغذ دیواری می باشد. امروزه بیشتر کاغذ دیواری ها قابلیت شستشو را به همراه دارند همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر کاغذ دیواری در بین خریداران شده است.

اگر قصد دارید از کاغذ دیواری برای اتاق خواب استفاده کنید بهتر است از کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده کنید. با استفاده از این مدل کاغذ دیواری به راحت ترین شکل می توانید کاغذ دیواری را تمیز نمایید. جنس مناسب کاغذ دیواری برای اتاق مستر شامل جنس پی وی سی، مخمل، وینیل و… می باشد.

جنس کاغذ دیواری
جنس مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

 بهترین طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب

اگر فضای اتاق خواب نسبتا کوچک می باشد ما به شما پیشنهاد می کنیم از طرح های ساده، مینیمال و خلوت به جای طرح های شلوغ استفاده کنید. در واقع می توان گفت یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب طرح کاغذ دیواری می باشد.

اگر فضای این بخش بزرگ است از طرح های متنوعی می توانید استفاده کنید. از این رو می توانید از طرح های شلوغ و تیره نیز استفاده کنید. اگر به دکوراسیون های کلاسیک و سلطنتی علاقه دارید می توانید از کاغذ دیواری با رنگ های طلایی و یا نقره ای شاین دار استفاده کنید.

طرح های طبیعت، سنتی، هندسی و.. نیز گزینه های خوبی برای کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب می باشند. اگر دیوارهای اتاق خواب کوتاه است برای بلندتر نشان دادن می توانید از طرح های عمودی و یا افقی استفاده کنید. برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری حتما به ویژگی های اتاق و سلیقه خود توجه داشته باشید. از بهترین طرح های کاغذ دیواری برای اتاق خواب می توان به طرح هندسی، افقی، راه راه، کلاسیک، سنتی، و…. اشاره کرد.

نکات طلایی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. این بخش از خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که افراد بیشتر وقت خود را در این بخش برای مطالعه و آرامش سپری می کنند.

دکوراسیون و طراحی اتاق خواب باید خاص و منحصر به فرد باشد. کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون و سایر وسایل هماهنگی و هارمونی متناسبی را داشته باشد. در ادامه با نکات مهم برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب آشنا خواهید شد:

 • رنگ مناسب کاغذ دیواری
 • طرح کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب
 • جنس کاغذ دیواری
 • نصب صحیح کاغذ دیواری
 •  کاغذ دیواری قابل شستشو
 • ضخامت و ماندگاری مناسب کاغذ دیواری
انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب
نکات مهم جهت انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید طبق برخی اصول انجام شود. یکی از اصلی ترین قسمت های هر خانه بدون شک اتاق خواب می باشد. از این رو دکوراسیون این بخش از خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سوالات متداول انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

 1. برای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  رنگ مناسب کاغذ دیواری، طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب، در نظر داشتن هماهنگی بین کاغذ دیواری و دکوراسیون، خرید کاغذ دیواری قابل شستشو و ضخامت و ماندگاری مناسب کاغذ دیواری.
 2. جنس کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید به چه صورت باشد؟
  اگر قصد دارید از کاغذ دیواری برای اتاق خواب استفاده کنید بهتر است از کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده کنید. با استفاده از این مدل کاغذ دیواری به راحت ترین شکل می توانید کاغذ دیواری را تمیز نمایید. جنس مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب شامل جنس پی وی سی، مخمل، وینیل و… می باشد.
 3. رنگ مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب به چه صورت است؟
  از جمله بهترین و محبوب ترین رنگ های کاغذ دیواری برای اتاق خواب می توان به رنگ آبی، طوسی، سفید، شیری، کرم، نخودی و… اشاره کرد. در کنار این رنگ ها می توانید از رنگ های گرم نیز برای جلوگیری از یکنواختی دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =