اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار

اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار

اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار چگونه است؟


کاغذ دیواری‌ ها اثری در فضا به وجود می‌آورند که هرگز رنگ ساده قادر به خلق آن نخواهد بود. در واقع در بسیاری از مواد ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار زیبایی را برای اتاق خواب شما به ارمغان می‌ آورد که بی تکرار خواهد بود. به همین دلیل است که در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار به سلیقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت. زیرا شما باید بدانید که آیا برای دیوارهای اتاق خوابتان رنگ ساده را ترجیح می دهید یا کاغذ دیواری ها را؟ برخورداری از یک اتاق زیبا و پر آرامش آرزوی هر کسی است. استفاده از کاغذ دیواری با هر طرح و رنگی می‌تواند نما و دکوراسیون اتاق شما را به صورت کلی تغییر دهد و زیبایی اتاق شما را تضمین نماید. بسیاری از افراد می‌خواهند از اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده یا گلدار با خبر باشند. زیرا در این صورت است که می‌توانند اتاقی زیبا و خاص را برای خود به وجود بیاورند.

اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار

شایان ذکر می‌ باشد که دیزاینرها یا طراحان داخلی برای ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب، ممکن است از روش‌ ها و رویکردهای متفاوتی استفاده کنند. اما به صورت کلی، اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار به شرح زیر خواهد بود:

پالت رنگی کاغذ دیواری باید هماهنگ باشد

یکی از مهم‌ترین اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار این است که این دو کاغذ دیواری با یک دیگر از لحاظ رنگ ست باشند یا در یک طیف رنگی مناسب و مکمل قرار بگیرند. در کل رعایت هارمونی یا هماهنگی از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای رعایت هماهنگی مواردی وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:
رنگ پس زمینه کاغذ دیواری گل دار خود را ملاک قرار دهید و کاغذ دیواری ساده را با این رنگ تطابق دهید.
ملاک قرار دادن رنگ پر تکرار در موتیف های کاغذ دیواری گل دار نیز اثر بخش است.
توجه داشته باشید که این رنگ ها باید در برخی از سایر عناصر اتاق، مانند قالیچه، پرده ها، ملحفه ها و مبلمان نیز تکرار شود.

طرح‌ های ساده را انتخاب کنید

همیشه به سادگی وفادار باشید و حتی برای انتخاب کاغذ دیواری گلدار سادگی را ملاک کار خود قرار دهید. به صورت کلی توجه به این موضوع به هنگام انتخاب کاغذ دیواری های گلدار برای اتاق خواب، می تواند از بسیاری از اشتباهات جلوگیری کند. از جمله نکات مهمی که در این خصوص باید بدانید، به شرح زیر است:
اگر انتخاب شما کاغذ دیواری های گل دار با طرح‌های بزرگ و رنگارنگ است، روتختی، پرده ها، کوسن ها و سایر المان های اتاق را با گل های طرح ریز یا طرح گیاهان استوایی انتخاب نکنید.
سعی کنید طرح انتخابی شما زیاد از حد شلوغ نباشد تا شما را خسته نکند.

دیوارها را به درستی انتخاب کنید

انتخاب درست دیوارها نیز یکی از مهم‌ترین اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار است. به صورت کلی پیش از خرید کاغذ دیواری، باید حتما دیوارها را جانمایی کنید و بدانید که کدام کاغذ دیواری برای کدام بخش خریداری می‌کنید. این امر به چند دلیل اهمیت دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
نورپردازی دیوار در طول روز بسیار مهم است.
دیوارهایی که بیشترین میزان نور طبیعی را دریافت می کنند، باید با رنگ های روشن پوشانده شوند.
انتخاب دیوار پیش از خرید کاغذ دیواری همچنین به شما کمک می کند تا با اندازه گیری های دقیق تر، از خرید متراژ بیشتر و غیر ضروری کاغذ دیواری خودداری کنید.

کاغذ دیواری گلدار
کاغذ دیواری ساده

چرا کاغذ دیواری گلدار برای اتاق خواب مناسب است؟

یکی از طرح‌ های کاغذ دیواری بسیار زیبایی که می‌ توانید برای اتاق خواب خود استفاده کنید، کاغذ دیواری‌ گلدار خواهد بود. استفاده از این نوع کاغذ دیواری به لحاظ زیبایی مزیت‌ های خاص خود را دارد که در زیر به آن اشاره می‌ کنیم:

 • کاغذ دیواری گلدار در سرتاسر دنیا از محبوبیت بسزایی برخوردار است.
 • این طرح هیچ گاه قدیمی نخواهد شد و در هر دهه، با اندکی تغییر در رنگ بندی‌ ها و طرح های انتزاعی، دوباره در دیزاین و دکوراسیون داخلی جای خود را باز خواهد کرد.
 • بسیاری از افراد کاغذ دیواری های طرح گل را آرامش بخش می دانند

بنابر موارد ذکر شده در فوق، بسیاری از معماران و طراحان داخلی استفاده از کاغذ دیواری گلدار را گزینه‌ ای مناسب برای اتاق خواب می‌دانند. اما توصیه دارند که این نوع از کاغذ دیواری را به تنهایی بر روی تمامی دیوارهای اتاق خواب استفاده نکنید! بلکه از این طرح کاغذ دیواری به همراه کاغذ دیواری های ساده بهره ببرید. در این راستا لازم است که در خصوص اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار اطلاعاتی را داشته باشید تا بتوانید بدین صورت از اتاق خود برای آرامش و استراحت طراحی شده است، استفاده کنید.

تنوع در کاغذ دیواری‌ های گلدار

کاغذ دیواری با طرح‌ های گل، یکی از متنوع‌ ترین طرح‌ های کاغذ دیواری هستند که برای هر سلیقه‌ ای در بازار موجود می‌ باشند. به صورت کلی می‌ توان اشاره داشت که دنیای کاغذ دیواری‌ های گلدار بسیار متنوع و مختلف است. از جمله طرح‌ های متنوع کاغذ دیواری گلدار به شرح زیر است:

 • کاغذ دیواری طرح گل ریز
 • کاغذ دیواری با گل های رنگارنگ و بزرگ
 • کاغذ دیواری با طرح گیاهان مناطق استوایی
 • کاغذ دیواری با طرح های گل انتزاعی و مدرن تر و …

شما عزیزان می‌ توانید با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خوابتان و همچنین سلیقه‌ ای که دارید، از انواع طرح‌ های کاغذ دیواری ساده و گلدار را انتخاب کرده و آن‌ ها را با یک دیگر ترکیب نمایید. بازهم با توجه به تمام زیبایی که کاغذ دیواری گلدار دارد و آرامشی که به شما و اتاقتان می‌ دهد، باید یاد آور شویم که پوشاندن تمام دیوارها با این کاغذ دیواری ها، با شلوغ کردن فضا، اثری کاملا معکوس دارد. به همین دلیل است که طراحان داخلی از اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار را برای اتاق خواب استفاده می‌ کنند و به شما نیز توصیه می‌ نمایند که این موضوع را جدی گرفته و کاغذ دیواری ساده و گلدار را به درستی با یک دیگر ترکیب کنید تا اتاقی دلنشین و آرامش بخش به وجود بیاورید.

کاغذ دیواری‌ گلدار
کاغذ دیواری‌
سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا در خصوص اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار نکاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شما نیز می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان در این خصوص مشورت کنید.

سوالات متداول اصول ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار

 1. کدام دیوار اتاق برای کاغذ دیواری گلدار مناسب است؟
  معمولا دیوار پشت تخت به عنوان دیوار کانونی اتاق خواب انتخاب می شود. طراحان با انتخاب کاغذ دیواری های طرح دار و متفاوت برای این دیوار، تلاش می کنند تا آن را از سایر بخش های اتاق متمایز سازند.
 2. به غیر از کاغذ دیواری با طرح گل، دیگر چه کاغذ دیواری‌های جذاب هستند؟
  تصاویر درختان جنگل، درختان نخل، گیاهان مناطق استوایی و یا طرح های انتزاعی از گیاهان
 3. کاغذ دیواری گلدار برای اتاق مدرن چگونه انتخاب می‌شود؟
  اگر مایلید کاغذ دیواری گل دار را در اتاق خوابی با سبک مدرن استفاده کنید، باید کاغذ دیواری مرکز توجه باشد. در واقع باید سایر المان های اتاق خواب حول این کاغذ دیواری انتخاب شوند.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =