_

تاریخچه اکسترا

_

نوشابه‌های انرژی‌زا نوشیدنی هایی حاوی مواد گوناگونی مانند کربوهیدراتها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد محرکی مانند کافئین، تورین و طعم دهندهای میوه و آب میوه و گلوکورونولاکتون هستند.
معمولاً مصرف‌کننده پس از مصرف اینگونه نوشابه‌ها انرژی زیادی می‌گیرند. یک قوطی نوشابهٔ انرژی‌زا معمولاً ۸۰ میلی گرم کافئین دارد. این نوشیدنی‌ها به منظور افزایش سطح انرژی مصرف‌کننده تهیه می‌گردند.

_

داستان ما

_
_

1376

نوشیدنی و یا شربت ایرانی از مخلوط کردن آب، شکر و طعم دهنده ساخته می‌شود. طعم‌دهنده‌ها طیف گوناگونی از میوه‌ها و آب میوه‌ها را تشکیل می‌دهند. علاوه بر میوه‌ها و آب میوه‌ها، گیاهان و گل‌ها را نیز با جوشاندن همراه با شیرین‌کننده به شربت تبدیل می‌کنند.

1385

_

هر کدام از شرکت‌های نوشابه‌سازی معمولا در کنار محصولات خود، نوشابه انرژی‌‌زا هم تولید می‌کنند.نوشيدنی‌های انرژی‌زا را می‌توان به دو نوع كالری‌زا و كم‌كالری بر حسب استفاده از شكر يا عدم استفاده از آن در فرمولاسيون نوشابه تقسیم کرد.

_

1392

ترکیبات اصلی نوشابه‌های انرژی‌زا عبارتند از قندها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، کافئین، تورین وگلوکورونولاکتون که اگر مقدار مناسبی از هر یک در نوشابه‌های انرژی‌زا وجود داشته باشد، شما پس از مصرف، سریع نتیجه می‌گیرید.

_

تیم ما

_

کوشا بهرامی مدیر عامل

سارا زارعی کارشناس فروش

روزبه پاکدلکارشناس کنترل کیفیت