کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟

کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است

انتخاب کاغذ دیواری شلوغ برای محیط


اگر برای شماهم این سوال مطرح است که کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟ با زیگموند در این مقاله همراه باشید. انتخاب کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار ایده‌ ی بسیار هوشمندانه‌ ای است. با انتخاب درست، می‌ تواند اتاق را بزرگ ‌تر، گرم ‌تر، یا روشن ‌تر جلوه دهد، حتی این قابلیت را دارد که برخی از عناصر ناقص را پنهان کند.

اما گاهی انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب، مشکل به نظر می ‌رسد. با وجود اینکه استفاده از کاغذ دیواری نسبت به پوشش دیوار با رنگ، زیباتر و شکیل‌ تر است، اما تنوع بسیار در طرح و رنگ‌ های آن، همچنین تفاوت در جنس کاغذ دیواری ‌ها، گاهی باعث گیجی و کلافگی خریداران می‌ شود، به ‌ویژه افرادی که برای بار اول قصد انتخاب و خرید کاغذ دیواری دارند.

انتخاب کاغذدیواری شلوغ برای محیط شما

قبل از انتخاب کاغذ دیواری، باید به نکات زیر توجه کنید. دیوارها گسترده‌ ترین نقاطی هستند که در معرض دید قرار داشته و پوشش صحیح آن‌ ها تأثیر بسزایی در دکوراسیون منزل یا محیط کار شما دارد. بنابراین، مهم است که ابتدا هدف خود از نصب کاغذ دیواری را بشناسید. چه نوع اثری از کاغذ دیواری انتظار دارید؟ ممکن است به دنبال افزودن عمق، ارتفاع، گرما، درخشش، حس رسمی بودن یا نرم کردن لبه ‌های معماری باشید. بعد از مشخص کردن این اهداف، به نکات زیر توجه کنید:

 • آشنایی با تأثیر رنگ ‌ها در روحیه‌ انسان و استفاده از آن‌ ها در جاهای مناسب یکی از نکات اصلی در دکوراسیون داخلی است. رنگ ‌ها مهم ‌ترین عامل در دکوراسیون داخلی هستند، بنابراین قبل از انتخاب کاغذ دیواری، بهتر است کمی در مورد خصوصیات رنگ ‌ها و تأثیر آن‌ ها بر روحیه‌ ی افراد آگاه شوید.
 • هماهنگی کف ‌پوش با کاغذ دیواری یکی از مهم ‌ترین موارد حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی است. اگر کف ‌پوش منزل شما ساده است، بهتر است از کاغذ دیواری با طرح‌ های پر جنب و جوش استفاده کنید و اگر کف ‌پوش طرح دار است، پیشنهاد می کنیم از کاغذ دیواری با طرح‌ های ساده استفاده نمایید.
 • تزیین دیوار همان‌ قدر در دکوراسیون داخلی و ایجاد فضای زیبا در منزل اهمیت دارد که انتخاب فرش یا مبلمان. یک کاغذ دیواری ناسازگار با سبک دکوراسیون می ‌تواند جلوه‌ کل دکوراسیون را تخریب کند. بنابراین باید پس از توجه به کف ‌پوش منزل، به هماهنگی بین رنگ ‌ها، فرش، مبلمان و … با کاغذ دیواری توجه نمایید.

کاغذ دیواری کلاسیک

راهکارهای انتخاب کاغذ دیواری طرحدار
خرید کاغذ دیواری طرحدار

راهکارهای انتخاب کاغذ دیواری طرحدار

کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟ با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد و نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، می ‌توانید کاغذ دیواری مناسب و بهترین گزینه را برای دیوارهای پذیرایی، اتاق خواب، محل کار، راهروها و سایر فضاها انتخاب کنید.

 • اگر اتاق شما بسیار بزرگ است، می ‌توانید از کاغذ دیواری‌ های تیره‌ تر برای دیوارهای آن استفاده کنید. این کار می ‌تواند حس آرامش در فضاهای بزرگ را القا کند.
 • اگر دیوارهای شما دچار ترک خوردگی یا مشکلات خاصی هستند، بهتر است از کاغذ دیواری‌ های با طرح شلوغ ‌های تکرار شونده یا طرح گلریز استفاده کنید.
 • انتخاب کاغذ دیواری با طرح زیگزاگ محیط را زنده و پویا جلوه می‌ دهد و به عنوان طرحی انرژی‌ زا شناخته می‌ شود.
 • اگر فضای اتاق شما محدود است، از کاغذ دیواری‌ های روشن استفاده کنید تا بزرگتر به نظر برسد.
 • کاغذ دیواری با طرح ‌های بزرگ، فضایی صمیمی ایجاد می‌ کند و باعث می‌ شود فضاهای بزرگتر نمای معقول‌ تری داشته باشند.
 • اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذ دیواری دارید، کاغذ دیواری با طرح شلوغ ‌تر را در میان دیوار یا در گوشه ‌ای که خلوت ‌تر است، قرار دهید.
 • اگر سقف اتاق شما کوتاه است، از کاغذ دیواری با خطوط عمودی استفاده کنید تا ارتفاع را تأکید کند و دیوارها و سقف را بالاتر از واقعیت نشان دهد.

آیا باید کاغذ دیواری ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟ ایرانی بهتر است یا خارجی؟ اگر به دنبال یافتن یک کاغذ دیواری اقتصادی هستید، می ‌توانید به کاغذ دیواری‌ های ایرانی رجوع کنید. اما اگر توانایی هزینه کردن بیشتر را دارید، حتماً کاتالوگ کاغذ دیواری‌ های خارجی را بررسی کنید. تنوع گسترده‌ رنگ و طرح و کیفیت بالای نمونه ‌های کاغذ دیواری خارجی شما را قطعاً متحیر خواهد کرد.

یکی از نکاتی که در زمان انتخاب کاغذ دیواری طرحدار باید به آن توجه کنید، قابلیت شستشوی آن است. اگر شما جزء افرادی هستید که ترجیح می‌ دهند دیوارهای خود را با کاغذ دیواری پوشانده و از آن برای شستشوی آسان استفاده کنند، خبر خوبی برای شما این است که نمونه‌ های کاغذ دیواری قابل شستشو موجود هستند. شما می ‌توانید با آسودگی خاطر طرح مورد نظر خود را انتخاب نموده و از نگرانی در مورد کثیف شدن آن در آینده جلوگیری کنید.

کاغذ دیواری ساده
خرید کاغذ دیواری شیک
سخن پایانی

کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟ در واقع، کاغذ دیواری با طرح‌ های شلوغ برای فضاهایی که به جلوه‌ پویا و پرانرژی نیاز دارند، مناسب است. این نوع کاغذ دیواری می ‌تواند در اتاق ‌های کودکان، نشیمن ‌ها، اتاق بازی، موثر باشد. شلوغی و زیبایی طرح‌ های آن، احساس جذابیت و شادابی را در فضا به وجود می‌ آورد. اما باید توجه داشت که استفاده از این نوع کاغذ دیواری در فضاهای کوچک ممکن است به فضای بیش از حد شلوغ و مزاحم تبدیل شود، بنابراین مناسب است که در فضاهای بزرگتر و با فضای باز استفاده شود تا بهترین جلوه را داشته باشد.

سوالات متداول کاغذ دیواری شلوغ برای چه فضاهایی مناسب است؟

 1. کاغذ دیواری با طرح‌ های شلوغ برای کدام فضاها مناسب است؟
  کاغذ دیواری با طرح ‌های شلوغ برای فضاهایی که به جلوه‌ پویا و پرانرژی نیاز دارند، مانند اتاق‌ کودکان، نشیمن‌ها، با اتاق بازی بازی، مناسب است.
 2. آیا استفاده از کاغذ دیواری با طرح ‌های شلوغ در فضاهای کوچک مناسب است؟
  استفاده از کاغذ دیواری با طرح ‌های شلوغ در فضاهای کوچک ممکن است به فضای بیش از حد شلوغ و مزاحم تبدیل شود. بنابراین، بهتر است که این نوع کاغذ دیواری در فضاهای بزرگتر و با فضای باز استفاده شود تا بهترین جلوه را داشته باشد.
 3. در چه فضاهایی باید از نصب کاغذ دیواری با طرح ‌های شلوغ اجتناب نمود؟
  به طور کلی، استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ در فضاهایی که به دلایل مختلف نیاز به آرامش و سادگی دارند، توصیه نمی ‌شود. این فضاها ممکن است شامل اتاق ‌های استراحت، اتاق خواب، یا فضاهای کاری باشند که نیاز به تمرکز دارند.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =