کاربرد پرایمر کاغذ دیواری

پرایمر کاغذ دیواری

کاربرد پرایمر کاغذ دیواری


آشنایی با خصوصیات پرایمر در کاغذ دیواری

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین موارد در استفاده از کاغذ دیواری بدون شک نصب صحیح کاغذ دیواری می باشد. در این مطلب از سایت زیگموند با کاربرد پرایمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. نصب صحیح کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کاغذ دیواری خواهد داشت.

از این رو بهتر است برای نصب کاغذ دیواری برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. یکی از اصلی ترین موارد در نصب صحیح کاغذ دیواری استفاده از پرایمر می باشد. با استفاده از این محصول فوق العاده بدون شک زیر سازی کاغذ دیواری به بهترین شکل انجام می شود. در واقع می توان گفت از پرایمر به عنوان آستر برای زیر سازی کاغذ دیواری استفاده می شود. از این رو در هنگام خرید پرایمر مناسب و با کیفیت باید توجه کافی داشته باشید. در ادامه مطلب با خصوصیات و کاربرد پرایمر به طور کامل آشنا خواهید شد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی پرایمر زیر سازی کاغذ دیواری

پرایمر کاغذ دیواری ماده ای است که بر روی دیوار و کاغذ دیواری قرار می گیرد. در واقع از این محصول منحصر به فرد برای چسباندن کاغذ دیواری به دیوار استفاده می شود. استفاده از این محصول در نصب کاغذ دیواری بسیار مهم و ضروری می باشد. چرا که تاثیر بسیار زیادی در زیر سازی صحیح کاغذ دیواری به همراه دارد.

پرایمر باعث ایجاد سطح یکنواخت و یکدست در کاغذ دیواری خواهد شد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای خرید پرایمر باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات بدون شک کیفیت بالا در پرایمر می باشد. همچنین باید متناسب با نوع دیوار اقدام به خرید این محصول نمایید.

پرایمر کاغذ دیواری
پرایمر زیر سازی کاغذ دیواری

بهترین زمان استفاده از پرایمر

استفاده از پرایمر کاغذ دیواری بسیار مهم و ضروری می باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای استفاده از پرایمر باید به نوع کاغذ دیواری همچنین وضعیت دیوارها توجه کافی داشته باشید. اگر دیوار به صورت رنگ شده است از این رو بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از پرایمر استفاده کنید. اگر کاغذ دیواری که خریداری کرده اید به صورت چسبدار می باشد.

بهتر است از پرایمر استفاده کنید چرا که باعث می شود کاغذ دیواری با چسبندگی فوق العاده به دیوارها بچسبد. به طور کلی می توان گفت زمانی که از چسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده می کنید پرایمر به چسب کاغذ دیواری می چسبد از این رو هیچ گونه ارتباطی با دیوار پیدا نمی کند. برای جدا کردن کاغذ دیواری هیچ گونه آسیبی برای دیوارها به وجود نمی آید.

میزان پرایمر مورد نیاز در کاغذ دیواری

یکی از سوالات رایج مشتریان در خصوص میزان پرایمر مورد نیاز در کاغذ دیواری می باشد. یکی از مهم ترین موارد در استفاده از پرایمر کاغذ دیواری بدون شک خرید پرایمر مناسب و با کیفیت می باشد. پرایمری که خریداری می کنید باید چسبندگی مناسبی را داشته باشد. همچنین باید در برابر خش و پارگی مقاومت بالایی را به همراه داشته باشد.

برای استفاده از پرایمر در ابتدا باید میزان ناهمواری و وضعیت دیوارها را به خوبی بررسی کنید. هر چه قدر میزان ناهمواری بیشتر باشد بدون شک باید از پرایمر بیشتری برای ایجاد سطح یکنواخت و یکدست استفاده کنید. نوع دیوار و کاغذ دیواری نیز از مهم ترین موارد در میزان صحیح پرایمر محسوب می شود. دیوار های گچی به پرایمر بیشتری نیاز دارند. نسبت به این موارد در استفاده از پرایمر باید توجه کافی داشته باشید.

پرایمر کاغذ دیواری
میزان پرایمر مورد نیاز در کاغذ دیواری

طرز صحیح استفاده از پرایمر کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد برای استفاده از پرایمر کاغذ دیواری باید به برخی موارد توجه کافی داشته باشید. برای استفاده از این محصول فوق العاده در ابتدا باید نوع دیوار و میزان ناهمواری را به خوبی بررسی کنید. قبل از نصب کاغذ دیواری باید دیوار را به خوبی تمیز نمایید برای تمیز کردن می توانید از شوینده های مخصوص استفاده کنید پس از تمیز کردن باید اجازه دهید تا دیوارها کاملا خشک شوند.

سپس با توجه به نوع دیوار و کاغذ دیواری می توانید از پرایمر استفاده کنید. برای استفاده از این محصول باید آن را با آب ترکیب کنید تا کاملا مواد رقیق باشد. با استفاده از قلمو مخصوص شروع به استفاده از پرایمر کنید. برای استفاده صحیح از پرایمر باید به این موارد توجه کافی داشته باشید.

مزایای استفاده از پرایمر در کاغذ دیواری

با خصوصیات و کاربرد پرایمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای خرید پرایمر مناسب و با کیفیت باید به برخی نکات توجه کافی داشته باشید. از این محصول فوق العاده برای ایجاد سطح یکنواخت و یکدست استفاده می شود. در ادامه با مزایای استفاده از پرایمر در کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • نصب آسان و سریع کاغذ دیواری با استفاده از پرایمر
 • جلوگیری از ایجاد حباب بر روی کاغذ دیواری
 • جدا کردن آسان کاغذ دیواری
 • جلوگیری از ایجاد سایه بر روی کاغذ دیواری
 • رفع خط و خش در پشت کاغذ دیواری با استفاده از پرایمر
پرایمر کاغذ دیواری
مزایای استفاده از پرایمر کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با خصوصیات و کاربرد پرایمر کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. یکی از اصلی ترین موارد در نصب صحیح کاغذ دیواری استفاده از پرایمر می باشد. با استفاده از این محصول فوق العاده بدون شک زیر سازی کاغذ دیواری به بهترین شکل انجام می شود. در واقع می توان گفت از پرایمر به عنوان آستر برای زیر سازی کاغذ دیواری استفاده می شود. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای استفاده از پرایمر باید به نوع کاغذ دیواری همچنین وضعیت دیوارها توجه کافی داشته باشید.

سوالات متداول کاربرد پرایمر کاغذ دیواری

 1. مزایای استفاده از پرایمر در کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  از مزایای استفاده از پرایمر می توان به نصب آسان و سریع کاغذ دیواری با استفاده از پرایمر، جلوگیری از ایجاد حباب بر روی کاغذ دیواری، جدا کردن آسان کاغذ دیواری، جلوگیری از ایجاد سایه بر روی کاغذ دیواری و رفع خط و خش در پشت کاغذ دیواری با استفاده از پرایمر اشاره کرد.
 2. میزان پرایمر مورد نیاز در کاغذ دیواری چه مقدار می باشد؟
  برای استفاده از پرایمر در ابتدا باید میزان ناهمواری و وضعیت دیوارها را به خوبی بررسی کنید. هر چه قدر میزان ناهمواری بیشتر باشد بدون شک باید از پرایمر بیشتری برای ایجاد سطح یکنواخت و یکدست استفاده کنید. نوع دیوار و کاغذ دیواری نیز از مهم ترین موارد در میزان صحیح پرایمر محسوب می شود. دیوار های گچی به پرایمر بیشتری نیاز دارند.
 3. بهترین زمان استفاده از پرایمر چه زمانی می باشد؟
  اگر دیوار به صورت رنگ شده است از این رو بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از پرایمر استفاده کنید. اگر کاغذ دیواری که خریداری کرده اید به صورت چسبدار می باشد. بهتر است از پرایمر استفاده کنید چرا که باعث می شود کاغذ دیواری با چسبندگی فوق العاده به دیوارها بچسبد. به طور کلی می توان گفت زمانی که از چسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده می کنید پرایمر به چسب کاغذ دیواری می چسبد از این رو هیچ گونه ارتباطی با دیوار پیدا نمی کند.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =