نحوه نصب صحیح کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

نحوه نصب صحیح کاغذ دیواری


روش نصب کاغذ دیواری

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد دکوراسیون مدرن و خاص بدون شک استفاده از کاغذ دیواری می باشد. در این مطلب با نحوه نصب صحیح کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. از این محصول فوق العاده می توانید برای تمامی مکان ها استفاده کنید. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای خرید این محصول باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات کیفیت و مقاومت بالا در کاغذ دیواری می باشد. مراحل نصب کاغذ دیواری بسیار ساده و سریع می باشد.

همانطور که می دانید استفاده از رنگ برای دیوار ها برخی مشکلات و دردسر هایی به همراه دارد. از این رو بهتر است به جای رنگ کردن دیوار ها از کاغذ دیواری استفاده کنید. با استفاده از ساده ترین تجهیزات می توانید مراحل نصب کاغذ دیواری را انجام دهید. البته فراموش نکنید برای نصب کاغذ دیواری باید نسبت به برخی موارد توجه کافی داشته باشید. به طور کلی می توان گفت با استفاده از کاغذ دیواری دکوراسیون منحصر به فرد و زیبایی را خواهید داشت. بهتر است کاغذ دیواری که خریداری می کنید با دکوراسیون و سایر وسایل هماهنگی خاصی داشته باشد.

نصب کاغذ دیواری
روش نصب کاغذ دیواری

ابزار مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد برای استفاده از کاغذ دیواری باید با مراحل نصب صحیح کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. بدون شک برای نصب کاغذ دیواری به برخی تجهیزات و ابزار نیاز دارید. مراحل نصب کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد. در ادامه با ابزار مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری آشنا خواهید شد.

 • میز کار
 • قلموی بزرگ با غلطک نقاشی
 • برس مخصصو نصب
 • کاردک پلاستیکی
 • خط کش
 • تیغ موکت بری
 • چسب مخصوص کاغذ دیواری
 • نردبان

توجه: از میز ناهار خوری و یا میز تحریر می توانید برای میز کار استفاده کنید. برای خرید چسب کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید چسبی که خریداری می کنید باید کیفیت بالایی داشته باشد. همچین باید با مراحل ترکیب کردن چسب با آب آشنایی کافی داشته باشید. نسبت به این موارد برای نصب صحیح کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید.

نحوه نصب کاغذ دیواری
ابزار مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

زیر سازی های لازم برای نصب کاغذ دیواری

برای نصب صحیح کاغذ دیواری همانطور که گفته شد به برخی ابزار نیاز دارید پس از تهیه ابزار مورد نیاز برای نصب باید زیرسازی های لازم دیوارها را انجام دهید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای نصب اگر دیوار مرطوب باشد حتما قبل از نصب باید دیوار را خشک کنید. چرا که رطوبت موجود باعث از بین رفتن و خرابی در کاغذ دیواری می شود.

در مرحله بعدی باید از چسب کاغذ دیواری استفاده کنید با استفاده از قلموی مخصوص مقدار کمی از چسب بر روی دیوارها بزنید.با انجام این کار گرد و غبار روی دیوار ها پاک می شود. بعد از انجام این کار باید از روغن مخصوص پرایمر استفاده کنید. برای خرید این محصول می توانید به رنگ فروشی ها مراجعه کنید. کاربرد این روغن در چسبندگی بیشتر کاغذ دیواری می باشد. همچنین از جذب سریع چسب به دیوار جلوگیری می کند.

از بهترین خصوصیات این پرایمر می توان به جدا کردن راحت کاغذ دیواری از دیوار اشاره کرد. بدون هیچ گونه خرابی و یا پارگی می توانید کاغذ دیواری را جدا کنید. اگر بر روی دیوار ها ترک و یا شکافی وجود دارد با استفاده از بتونه کاری باید این مشکل را برطرف کنید. در واقع می توان گفت سطح دیوار برای نصب صحیح کاغذ دیواری باید کاملا صاف و یکنواخت باشد. از این رو بهتر است نسبت به این موارد توجه کافی داشته باشید.

مراحل نصب کاغذ دیواری
زیر سازی های لازم برای نصب کاغذ دیواری

نکات مهم در نصب کاغذ دیواری

با مراحل نصب صحیح کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای نصب باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. بیشتر از 10 دقیقه نباید کاغذ دیواری که چسب زده اید نگه دارید. پس از چسب زدن کاغذ دیواری باید بلافاصله روی دیوار نصب کنید. اگر بیشتر از 10 دقیقه کاغذ دیواری را نگه دارید کاغذ دیواری قابل استفاده نمی باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید اگر جنس کاغذ دیواری که خریداری می کنید از جنس نانوون و یا پیپر می باشد. به هیچ عنوان نباید از چسب در پشت این کاغذ دیواری ها استفاده کنید چرا که باعث خرابی و از بین رفتن کاغذ دیواری خواهد شد.

بررسی مراحل نصب کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد برای نصب صحیح کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. این نکته مهم را فراموش نکنید قبل از نصب باید برخی زیرسازی های لازم بر روی دیوارها را انجام دهید. مراحل نصب کاغذ دیواری بسیار ساده می باشد. در ادامه با مراحل نصب کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد.

خط کش را کنار دیوار قرار دهید، با استفاده از متر و مداد یک خط عمودی از سقف به کف بکشید برای نصب صحیح کاغذ دیواری از این خط شروع کنید.طول کاغذ را طولانی تر از دیوار برش بزنید، از قیچی مناسب برای برش کاغذ دیواری استفاده کنید.

باید پشت رول های کاغذ دیواری را چسب بزنید. برای چسب زدن صحیح نیز باید از مرکز کاغذ دیواری شروع کنید. خط را با خطی که بر روی دیوار قرار دادید یکی کنید، برای نصب صحیح کاغذ دیواری باید از سقف شروع کنید به طور یکسان و آرام کاغذ دیواری را بر روی دیوار فشار دهید. کاغذ را با استفاده از ابزار مخصوص و یا کاردک پلاستیکی صاف و یکدست کنید. چروک و حباب های ایجاد شده را باید خارج کنید. برای خارج کردن این حباب ها باید از بالا به پایین انجام دهید.

نصب کاغذ دیواری
بررسی مراحل نصب کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با نحوه نصب صحیح کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. مراحل نصب کاغذ دیواری بسیار ساده و سریع می باشد. همانطور که می دانید استفاده از رنگ برای دیوار ها برخی مشکلات و دردسر هایی به همراه دارد. از این رو بهتر است به جای رنگ کردن دیوار ها از کاغذ دیواری استفاده کنید. با استفاده از ساده ترین تجهیزات می توانید مراحل نصب کاغذ دیواری انجام دهید. البته فراموش نکنید برای نصب کاغذ دیواری باید نسبت به برخی موارد توجه کافی داشته باشید.

سوالات متداول نصب صحیح کاغذ دیواری

 1. ابزار مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  برای نصب کاغذ دیواری به برخی تجهیزات و ابزار نیاز دارید. که این ابزار شامل میز کار، قلموی بزرگ با غلطک نقاشی، برس مخصوص نصب، کاردک پلاستیکی، خط کش، تیغ موکت بری، چسب مخصوص کاغذ دیواری و نردبان می باشد.
 2. برای نصب کاغذ دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  برای نصب باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. بیشتر از 10 دقیقه نباید کاغذ دیواری که چسب زده اید نگه دارید. پس از چسب زدن کاغذ دیواری باید بلافاصله روی دیوار نصب کنید. اگر بیشتر از 10 دقیقه کاغذ دیواری را نگه دارید کاغذ دیواری قابل استفاده نمی باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید اگر جنس کاغذ دیواری که خریداری می کنید از جنس نانوون و یا پیپر می باشد. به هیچ عنوان نباید از چسب بر رو پشت این کاغذ دیواری ها استفاده کنید چرا که باعث خرابی و از بین رفتن کاغذ دیواری خواهد شد.
 3. زیر سازی های لازم برای نصب کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  برای نصب اگر دیوار مرطوب باشد حتما قبل از نصب باید دیوار را خشک کنید. در مرحله بعدی باید از چسب کاغذ دیواری استفاده کنید با استفاده از قلموی مخصوص مقدار کمی از چسب بر روی دیوارها بزنید. بعد از انجام این کار باید از روغن مخصوص پرایمر استفاده کنید. کاربرد این روغن در چسبندگی بیشتر کاغذ دیواری می باشد. اگر بر روی دیوار ها ترک و یا شکافی وجود دارد با استفاده از بتونه کاری باید این مشکل را برطرف کنید. در واقع می توان گفت سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری باید کاملا صاف و یکنواخت باشد.
Rate this post

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =