معرفی روش ترمیم کاغذ دیواری

معرفی روش ترمیم کاغذ دیواری

همه چیز در مورد ترمیم کاغذ دیواری


همانطور که می دانید یکی از بهترین روش ها برای ایجاد دکوراسیون خاص و منحصر به فرد بدون شک استفاده از کاغذ دیواری می باشد. برای نگهداری از کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. در این مطلب به معرفی روش ترمیم کاغذ دیواری می پردازیم. طرح و رنگ های کاغذ دیواری بسیار متنوع می باشد.

برای خرید این محصول باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات بدون شک کیفیت و مقاومت بالا در کاغذ دیواری می باشد. برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری نیز باید برخی موارد در نظر داشته باشید کاغذ دیواری که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون و تمامی وسایل هماهنگی خاصی داشته باشد. به طور طبیعی برای ترمیم کاغذ دیواری ما به شما چند روش و ترفند در این مطلب می آموزیم. بهتر است نسبت به این موارد توجه کافی داشته باشید.

کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

بررسی روش های ترمیم کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد در برخی موارد ممکن است کاغذ دیواری آسیب ببیند و یا کنده شود. از این رو باید با بهترین روش ترمیم کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. با یک روش ساده و مقرون به صرفه کاغذ دیواری قابل ترمیم می باشد. برخی از عوامل از قبیل اسباب کشی، میخ زدن به دیوار و… باعث می شوند کاغذ دیواری کنده شود و یا آسیب ببیند.

از این رو برای خرید کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید یکی از مهم ترین موارد کیفیت و دوام بالا در کاغذ دیواری می باشد. اگر جنس و متریال به کار رفته در کاغذ دیواری مناسب و مرغوب باشد در بیشتر موارد آسیبی برای کاغذ دیواری ایجاد نمی شود. اما در برخی موارد ممکن است کاغذ دیواری نیاز به ترمیم داشته باشد. در ادامه با روش ترمیم کاغذ دیواری آشنا خواهید شد.

ترمیم درزها و لبه های باز کاغذ دیواری

یکی از رایج ترین مشکلات در کاغذ دیواری ها بدون شک درز و لبه های باز بر روی کاغذ دیواری می باشد. از این رو بهتر است با روش ترمیم کاغذ دیواری برای رفع این مشکل اطلاعات کاملی داشته باشید. در ابتدا باید از چسب و قلم مو مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید.

در مرحله بعد با دقت درز ایجاد شده را باز کنید تا از چسب مخصوص برای قسمت های خشک استفاده کنید. سپس به آرامی قسمت های مربوطه را بر روی دیوار قرار دهید. در مرحله بعدی با استفاده از یک پارچه تمیز چسب های بیرون آمده را تمیز کنید. در مرحله ی آخر نیز صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود سپس با استفاده از غلتک بر روی کاغذ دیواری بکشید تا نصب کاغذ دیواری به درستی انجام شود.

ترمیم کاغذ دبواری
ترمیم درزهای باز کاغذ دیواری

آسیب ایجاد شده بر روی سطح کاغذ دیواری

برای نگهداری صحیح کاغذ دیواری باید با روش ترمیم کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. در برخی موارد ممکن است تنها لایه رویی کاغذ دیواری آسیب دیده باشد. اما آسیب ایجاد شده به شکل جدی نمی باشد. در این صورت برای چسباندن لایه رویی به راحتی می توانید از ماده و یا چسب مخصوص استفاده کنید. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای انجام این کار باید وقت و دقت کافی داشته باشید. چرا که در صورت خیس شدن لایه رویی ممکن است کاغذ دیواری پاره شود.

جایگزین کردن کاغذ دیواری

به طور طبیعی ممکن است خراش های متعدد و یا برخی لکه ها بر روی کاغذ دیواری ایجاد شود. از این رو در چنین مواقعی باید با روش ترمیم کاغذ دیواری آشنا باشید. برای ترمیم کاغذ دیواری در ابتدا باید قسمت آسیب دیده را عوض کنید. اگر جنس کاغذ دیواری سخت است برای جدا کردن بخش آسیب دیده می توانید از کمی آب و یا صابون برای مرطوب کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.

برای انجام این کار باید دقت کافی داشته باشید و قسمت آسیب دیده را جدا کنید. اگر به شکل ناگهانی و با عجله قسمت آسیب دیده را جدا کنید بدون شک باعث ایجاد آسیب به بخش های دیگر کاغذ دیواری می شود. برای جدا کردن این قسمت باید از کاردک، مداد و خط کش استفاده کنید.

لوازم مورد نیاز برای ترمیم کاغذ دیواری

برای نگهداری از کاغذ دیواری باید با روش ترمیم کاغذ دیواری به طور کامل آشنا باشید. بهتر است در هنگام خرید کاغذ دیواری چند رول بیشتر خریداری کنید. تا در برخی مواقع بتوانید به راحتی استفاده کنید. با توجه به نوع کاغذ دیواری باید از چسب مخصوص برای نصب و ترمیم کاغذ دیواری استفاده کنید. لوازم مورد نیاز برای ترمیم کاغذ دیواری شامل چسب، پارچه، قلم مو مخصوص، کاردک و غلطک می باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای ترمیم کاغذ دیواری باید وقت و دقت کافی در نظر داشته باشید.

نکات مهم برای ترمیم کاغذ دیواری

با بهترین روش ترمیم کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای ترمیم کاغذ دیواری باید نسبت به برخی نکات توجه کافی داشته باشید. در ادامه با برخی از نکات مهم برای ترمیم کاغذ دیواری آشنا خواهید شد.

 • باید از تیغ و کاردک برای برش دادن قسمت آسیب دیده کاغذ دیواری استفاده کنید.
 • از چسب و قلم مو مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید.
 • تکه کاغذ را بر روی هم قرار دهید و بگذارید تا چند دقیقه بماند.
 •  در روش ترمیم کاغذ دیواری برای از بین بردن حباب ها در کاغذ دیواری می توانید از کاردک استفاده کنید. برای انجام این کار باید از بالا به سمت پایین بر روی کاغذ دیواری کاردک بکشید.
 • برای از بین بردن چسب های اضافه کاغذ دیواری می توانید از پارچه مرطوب استفاده کنید.
 • حدود 24 ساعت صبر کنید تا چسب کاغذ دیواری خشک شود.
 ترمیم کاغذ دیواری
بررسی نکات مهم برای ترمیم کاغذ دیواری
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با بهترین روش ترمیم کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای نگهداری از کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. لوازم مورد نیاز برای ترمیم کاغذ دیواری شامل چسب، پارچه، قلم مو مخصوص، کاردک و غلطک می باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای ترمیم کاغذ دیواری باید وقت و دقت کافی در نظر داشته باشید.

سوالات متداول روش ترمیم کاغذ دیواری

 1. برای ترمیم کاغذ دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  باید از تیغ و کاردک برای برش دادن قسمت آسیب دیده کاغذ دیواری استفاده کنید. از چسب و قلم مو مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید. تکه کاغذ را بر روی هم قرار دهید و بگذارید تا چند دقیقه بماند. برای از بین بردن حباب ها در کاغذ دیواری می توانید از کاردک استفاده کنید. برای انجام این کار باید از بالا به سمت پایین بر روی کاغذ دیواری کاردک بکشید. برای از بین بردن چسب های اضافه کاغذ دیواری می توانید از پارچه مرطوب استفاده کنید. حدود 24 ساعت صبر کنید تا چسب کاغذ دیواری خشک شود.
 2. لوازم مورد نیاز برای تعمیر کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  با توجه به نوع کاغذ دیواری باید از چسب مخصوص برای نصب و ترمیم کاغذ دیواری استفاده کنید. لوازم مورد نیاز برای ترمیم کاغذ دیواری شامل چسب، پارچه، قلم مو مخصوص، کاردک و غلطک می باشد. این نکته مهم را فراموش نکنید برای ترمیم کاغذ دیواری باید وقت و دقت کافی در نظر داشته باشید.
 3. جایگزین کردن کاغذ دیواری به چه صورت است؟
  برای ترمیم کاغذ دیواری در ابتدا باید قسمت آسیب دیده را عوض کنید. اگر جنس کاغذ دیواری سخت است برای جدا کردن بخش آسیب دیده می توانید از کمی آب و یا صابون برای مرطوب کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. برای انجام این کار باید دقت کافی داشته باشید و قسمت آسیب دیده را جدا کنید. اگر به شکل ناگهانی و با عجله قسمت آسیب دیده را جدا کنید بدون شک باعث ایجاد آسیب به بخش های دیگر کاغذ دیواری می شود. برای جدا کردن این قسمت باید از کاردک، مداد و خط کش استفاده کنید.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =