روش کندن کاغذ دیواری

کندن کاغذ دیواری

روش کندن کاغذ دیواری


ساده ترین راه برای جداسازی کاغذ دیواری

یکی از محبوب ترین دیوار پوش ها بدون شک کاغذ دیواری می باشد. در این مطلب با روش کندن کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. به طور طبیعی ممکن است بعد از گذشت چند وقت از کاغذ دیواری قدیمی خود خسته شده باشید. از این رو برای جداسازی کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت کاغذ دیواری بعد از مدتی نیاز به نو شدن و تعویض دارد از این رو بهتر است با روش های جداسازی کاغذ دیواری آشنا باشید. برای جداسازی کاغذ دیواری روش های متنوعی وجود دارد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید باید بر اساس جنس کاغذ دیواری و برخی شرایط دیگر جداسازی کاغذ دیواری را انجام دهید.

ابزار مورد نیاز برای کندن کاغذ دیواری

برای کندن کاغذ دیواری به یک سری ابزار نیاز دارید. در ادامه مطلب با روش کندن کاغذ دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد. بدون شک برای جداسازی کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. در ادامه با ابزار مورد نیاز برای کندن کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • نوار چسب نقاشی پهن
 • آب داغ
 • اسپری آب
 • کاردک شیشه
 • اسفنج
 • سطل آشغال
 • مایع نرم کننده
 • چند تکه پارچه ی زبر
 • نردبان
 • مقداری پارچه

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چسب کاغذ دیواری استفاده از بخارشوی می باشد. بهتر است برای انجام این روش از درز کاغذ دیواری شروع کنید. همچنین می توانید از یک کاردک پهن نیز برای کندن استفاده کنید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید پس از اتمام جداسازی کاغذ دیواری باید از محلول مخصوصی برای شستشوی دیوار استفاده کنید. تا سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری جدید کاملا آماده باشد.

جداسازی کاغذ دیواری
ابزار مورد نیاز برای کندن کاغذ دیواری

بررسی مراحل جداسازی کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد برای جداسازی کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. در ادامه با روش کندن کاغذ دیواری آشنا خواهید شد. در ابتدا باید از یک لایه پلاستیک مخصوص استفاده کنید این لایه پلاستیک را بر روی زمین قرار دهید. در مرحله بعدی با استفاده از آب داغ و آبپاش شروع به مرطوب کردن کاغذ دیواری ها کنید. بعد از 15 دقیقه شروع به کندن کاغذ دیواری کنید این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای جداس صحیح بهتر است کاغذ دیواری را قسمت بندی کنید و شروع به آب پاشی نمایید.

در صورتی که با انجام این روش کاغذ دیواری جدا نشد باید از روش های دیگری برای کندن کاغذ دیواری استفاده کنید. برای نفوذ به چسب کاغذ دیواری در ابتدا باید برش هایی را ایجاد کنید تا بتوانید از آب داغ بر روی چسب استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید از کاردک استفاده کنید البته حواستان باشد خراشی بر روی سقف و لبه دیوار ایجاد نکنید همانند مرحله قبلی باید چند دقیقه صبر کنید در صورت جدا نشدن کاغذ دیواری می توانید از محلول مایع نرم کننده استفاده کنید.

زمانی که کاغذ دیواری ها آماده کندن بودند با استفاده از نردبان از سمت بالا به سمت پایین شروع به کندن کاغذ دیواری کنید برای جداسازی بهتر می توانید از کاردک شیشه استفاده کنید. در این روش باید دقت زیادی داشته باشید. در مرحله ی بعد نیز با استفاده از اسفنج و سطل آب ولرم چسب های به جا مانده بر روی دیوار را جدا کنید در مرحله ی آخر نیز باید از اسکاچ و آب تازه برای شستشو دیوار استفاده کنید تا دیوار برای نصب کاغذ دیواری جدید کاملا آماده باشد. نسبت به این موارد در روش کندن کاغذ دیواری باید توجه کافی داشته باشید.

نکات مهم برای جداسازی کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد با روش کندن کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای کندن کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. در ادامه با نکات مهم برای جداسازی کاغذ دیواری آشنا خواهید شد:

 • برای جداسازی کاغذ دیواری باید از قسمت پایین شروع به کار کنید.
 • بهتر است از درز های کاغذ دیواری شروع به جداسازی نمایید.
 • برای باز کردن درزها و جدا کردن کاغذ دیواری از کاردک مخصوص استفاده کنید.
 • از آب داغ و همچنین به کمک آبپاش برای مرطوب کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.
 • از محلول مایع نرم کننده برای جداسازی چسب های سفت کاغذ دیواری استفاده کنید.
کاغذ دیواری
نکات مهم برای کندن کاغذ دیواری

معرفی بهترین مواد برای کندن کاغذ دیواری

روش کندن کاغذ دیواری متنوع می باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای جداسازی باید به جنس کاغذ دیواری توجه کافی داشته باشید. برای کندن کاغذ دیواری بدون هیچ گونه آسیب به دیوارها می توانید از برخی مواد استفاده کنید این مواد شامل استفاده از پودر ماشین ، الکل، چسب، انواع محلول پاک کننده و سرکه می باشد.

 طریقه کندن کاغذ دیواری با استفاده از مواد شیمیایی

می توانید از فروشگاه ها، مواد شیمیایی مخصوص جداسازی کاغذ دیواری را تهیه کنید. روش کندن کاغذ دیواری با استفاده از مواد شیمیایی بسیار ساده و راحت می باشد. در ابتدا باید پودر مخصوص را با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کنید سپس با استفاده از یک آب پاش شروع به مرطوب کردن دیوار ها کنید. بعد از گذشت چند دقیقه می توانید با استفاده از کاردک از لبه های کاغذ دیواری شروع به کندن کنید.

جداسازی کاغذ دیواری
طریقه کندن کاغذ دیواری با استفاده از مواد شیمیایی
سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با روش کندن کاغذ دیواری به طور کامل آشنا شدید. برای جداسازی کاغذ دیواری باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. پس از اتمام جداسازی کاغذ دیواری باید از محلول مخصوصی برای شستشوی دیوار استفاده کنید. تا سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری جدید کاملا آماده باشد.

سوالات متداول روش کندن کاغذ دیواری

 1.  طریقه کندن کاغذ دیواری با استفاده از مواد شیمیایی به چه صورت است؟
  می توانید از فروشگاه ها مواد شیمیایی مخصوص جداسازی کاغذ دیواری تهیه کنید. در ابتدا باید پودر مخصوص را با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کنید سپس با استفاده از یک آب پاش شروع به مرطوب کردن دیوار ها کنید. بعد از گذشت چند دقیقه می توانید با استفاده از کاردک از لبه های کاغذ دیواری شروع به کندن کنید.
 2. برای جداسازی کاغذ دیواری باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  برای جداسازی کاغذ دیواری باید از قسمت پایین شروع به کار کنید. بهتر است از درز های کاغذ دیواری شروع به جداسازی نمایید. برای باز کردن درزها و جدا کردن کاغذ دیواری از کاردک مخصوص استفاده کنید. از آب داغ و همچنین به کمک آبپاش برای مرطوب کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. از محلول مایع نرم کننده برای جداسازی چسب های سفت کاغذ دیواری استفاده کنید.
 3. ابزار مورد نیاز برای کندن کاغذ دیواری چه ابزاری می باشد؟
  این ابزار شامل نوار چسب نقاشی پهن، آب داغ، اسپری آب، کاردک شیشه، اسفنج، مایع نرم کننده، چند تکه پارچه ی زبر و نردبان می باشد.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 5 =