ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری

ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری

ترفند کاربردی برای ترمیم کاغذ دیواری


استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک دیوار پوش جذاب، سالیان سال است که در سرتاسر دنیا رایج بوده و بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی محیط مورد نظر خود از آن استفاده می کنند. کاغذدیواری ها با استفاده از چسب های مخصوص به دیوار چسبانده می شوند و در طرح ها و رنگ های متنوع موجود هستند. بسیاری از کاغذ دیواری های قدیمی یا حتی کاغذ دیواری های جدید که با خرابی، زدگی یا فرسودگی مواجه شده اند، نیازمند تعمیر هستند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی ترفندهای کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری

تعمیر کاغذ دیواری یکی از دغدغه های افرادی است که دیوار پوش آنها با مشکل و فرسودگی مواجه شده است. نگران نباشید! ترفندهای کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری وجود دارد که شما با به کارگیری آنها می توانید کاغذ دیواری خود را مانند روز اول زیبا کنید. برای کسانی که کاغذدیواری آنها با پارگی مواجه گشته یا بخشهایی از آن بلند شده، می توان با چند نکته ساده کاغذ دیواری را تعمیر یا ترمیم کرد.

ممکن است در تمامی کاغذ دیواری ها مشکلاتی مانند حباب داشتن یا باز شدن درز کاغذ دیواری وجود داشته باشد. بنابراین استفاده از رول جایگزین، چسب چوب و همچنین وصله کردن کاغذدیواری می  تواند یکی از بهترین روش ها برای ترمیم و تعمیر کاغذ دیواری شما باشد. البته در زیر به برخی از ترفندهای کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری اشاره میکنیم:

از محصولات پرطرفدار زیگموند: کاغذ دیواری کلاسیک

بررسی های ترفندکاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری
بررسی ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری

ترمیم و تعمیر لایه رویی کاغذ دیواری

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کاغذ دیواری ها به وجود بیاید، آسیب لایه رویی کاغذ دیواری است. این حالت به گونه ای است که دیوارپوش به صورت کامل کنده نشده است! یک ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذدیواری در این حالت، استفاده از چسب چوب و ماده مخصوص برای نصب مجدد کاغذ دیواری می باشد. برای آنکه بتوانید کاغذ دیواری را مثل روز اول بچسبانید، لازم است که دقت کرده و با ظرافت این کار را انجام دهید تا نیازی به تعویض کامل یک رول کاغذ دیواری نباشد.

لایه رویی کاغذ دیواری در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل نفوذ آب و رطوبت به لایه های زیرین، از دیوار جدا شود. از جمله نکات مهمی که درباره این روش باید بدانید، به شرح زیر است:

 • در روش ترمیم لایه رویی با استفاده از چسب چوب اولین لایه را باید روی کاغذدیواری بچسبانید.
 • این روش اصلا پیچیده نیست و فقط کافیست که شما مقدار کمی چسب را با سوزن یا سرنگ روی کاغذ دیواری بچسبانید.
 • هرگز از فشار برای چسباندن درزهای کاغذ دیواری استفاده نکنید.
 • برای تهیه چسب مناسب به فروشگاههای معتبر در این زمینه مراجعه کنید.
 • به یاد داشته باشید که خشک شدن چسب به 24 ساعت زمان نیاز دارد.
 • قبل از خشک شدن کامل چسب از آویزان کردن تابلو و دیوارکوب به دیوار خودداری فرمایید.

وصله زدن کاغذ دیواری

یک ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری، به خصوص برای کاغذ دیواری هایی که بخشی از آنها جدا شده یا آسیب دیده است، استفاده از وصله زدن کاغذ دیواری می باشد. همانگونه که میدانید، آسیب های جزئی بر روی کاغذ دیواری می تواند کل دکوراسیون شما را تحت الشعاع قرار دهد و از زیبایی محیط مورد نظر شما بکاهد. بنابراین بسیار مهم است که این آسیب های جزئی را بر طرف نمایید. از جمله نکات مهمی که برای وصله زدن کاغذ دیواری وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • برای ترمیم در قسمت آسیب دیده بهتر است که کاغذ دیواری را با تیغ برش دهید و از روی دیوار بردارید.
 • سطح زیر آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.
 • اگر به هنگام برش دادن کاغذ روی دیوار خراشی ایجاد شد قبل از وصله زدن کاغذدیواری سطح دیوار را صاف کنید تا به هنگام وصله زدن با مشکلی مواجه نشوید.
 • استفاده از چسب چوب برای ترمیم کاغذ دیواری یکی از روش های خوب و پرکاربرد است.
 • کاغذ دیواری سالم اضافی را روی بخش آسیب دیده بگذارید به گونه ای که طرحهای آن با هم مطابقت داشته باشد و در یک راستا قرار بگیرد.
 • خمیر کاغذ دیواری را بر روی دیوار پوش مورد نظر بزنید و روی بخش خالی شده قرار دهید.
 • با یک کاردک یا صافی سطح کاغذ دیواری را صاف کنید تا حبابهای آن از بین برود.
 • از نصب تابلو یا دیوارکوب در این قسمت تا ۴۸ ساعت بعد از ترمیم استفاده نکنید.

  تعمیر برآمدگی کاغذ دیواری
  تعمیر برآمدگی های کاغذ دیواری

تعمیر برآمدگی های کاغذ دیواری

ایجاد حباب و برآمدگی بر روی سطح کاغذ دیواری، ظاهر مناسبی ندارد. اما یک ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری در این روش وجود دارد. به صورت کلی اگر نصب کاغذ دیواری ها به درستی انجام نشود، ممکن است مقداری هوا در بخش های زیرین آن باقی بماند.

برای از بین بردن حباب زیر کاغذ دیواری میتوانید از یک تیغ ساده استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست با تیغ یا چاقو خراشی کوچک روی حباب ایجاد کنید تا هوای مورد نظر خارج شود. ازجمله نکات مهمی که در این روش باید بدانید به شرح زیر است:

 • برای استفاده از تیغ فقط یک خراش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد کنید.
 • اگر خراش روی دیوار کوچک باشد نیازی به چسباندن دو طرف کاغذ نخواهد بود.
 • به جای استفاده از تیغ میتوانید از یک سرنگ یا سوزن نیز استفاده کنید تا نتیجه کار بهتر شود.

تعریف کوتاهی از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یک پوشش تزیینی بسیار زیبا و کاربردی میباشد که از آن برای پوشاندن سطح دیوارهای داخلی در خانه، ادارات و سایر ساختمان ها استفاده میشود. در واقع یکی از ادواتی که برای دکوراسیون داخلی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد، کاغذ دیواری است به همین دلیل طرحها و رنگهای متنوعی از آن وجود دارد. کاغذ دیواری معمولا به صورت رولی در بازار موجود میباشد اما طرحهای سه بعدی آن دقیقا مانند پوستر بوده و با توجه به سایز و اندازه دیوار طراحی میگردد.
چاپ طرح بر روی کاغذ دیواری از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با بهترین کیفیت انجام شود. از جمله روش های چاپ کاغذ دیواری شامل موارد زیر میباشد:

 • چاپ سطحی
 • چاپ به وسیله حکاکی
 • چاپ سیلک ابریشمی
 • چاپ به صورت دیجیتالی
 • چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی
مزیت استفاده از کاغذ دیواری
مزایای استفاده از کاغذ دیواری

مزایای استفاده از کاغذ دیواری

همانگونه که میدانید، روش های بسیار متعددی برای تزیین دیوارها وجود دارد که یکی از آنها استفاده از کاغذ دیواری است. در واقع استفاده از کاغذ دیواری مزایای بیشماری را به همراه خواهد داشت که در زیر به برخی از مهم ترین آنها اشاره میکنیم:

 • کاغذ دیواری معمولا از طول عمر بالایی برخوردار است (حداقل 15 سال).
 • استفاده از کاغذ دیواری مقرون به صرفه است.
 • نصب سریع و آسانی دارد و هیچ مشکلی به هنگام اجرای آن وجود نخواهد داشت.
 • کاغذ دیواری میتواند به فضای مورد نظر عمق ببخشد.
 • این دیوار پوش در طرحها، رنگها و کیفیتهای مختلفی وجود دارد (برای تمامی سلیقه ها
  مناسب است).
 • در برابر خراش و ضربه از مقاومت مطلوبی برخوردار است.
 • با محیط زیست سازگار بوده و برای سلامتی انسانها ضرری ندارد.
سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا ترفندهای کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری را در اختیار شما قرار دهیم. شما نیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان و مشاوران در این خصوص مشورت نمایید.

سوالات متداول ترفند کاربردی برای تعمیر کاغذ دیواری

 1. برای برآمدگی کاغذ دیواری دور ستون ها، چه ترفندی را پیشنهاد میدهید؟
  برای از بین بردن برآمدگی کاغذ دیواری دور ستون، باید دو طرف آن را خراش دهید. سپس کاغذ را برداشته و سطح برآمده دیوار را با استفاده از بتونه کاری صاف کنید. در آخر با چسب، تکه جداشده از کاغذ دیواری را مجددا روی دیوار بچسبانید.
 2. اگر با حباب گیری برآمدگی کاغذ دیواری از بین نرفت، چه کاری انجام دهیم؟
  ممکن است مشکل از نازک کاری دیوار باشد. قبل از کاغذ دیواری بهتر است نازک کاری دیوار به درستی انجام شود.
 3. آیا خودمان می توانیم کاغذ دیواری آسیب دیده را ترمیم کنیم؟
  بسته به نوع آسیب دیدگی و خرابی متفاوت است در برخی مواقع می شود و در برخی مواقع و بعضی خرابی ها نیاز به متخصص برای مشورت و راهنمایی.
Rate this post

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =